Home Regionalne Dzień Niepodległości Polski w Zelowie. [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Dzień Niepodległości Polski w Zelowie. [ZOBACZ ZDJĘCIA]

by admin
215 wejść

Uroczystości w Gminie Zelów tradycyjnie rozpoczął przemarsz pocztów sztandarowych w asyście Orkiestry Dętej OSP w Zelowie ulicami miasta do kościoła M.B. Częstochowskiej, gdzie odprawiono uroczystą Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, w której uczestniczyli mieszkańcy, przedstawiciele władz rządowych, powiatowych i samorządowych, gminnych jednostek organizacyjnych, instytucji, organizacji i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Oficjalne uroczystości odbyły się w Parku Miejskim im. Romualda Traugutta, gdzie na ręce władz samorządowych został przekazany Ogień Niepodległości, od którego zapłonęły znicze pod pomnikiem Ofiar Golgoty Wschodu i Dębami Pamięci ku czci zelowskich katyńczyków. Z okolicznościowymi przemówieniami do zebranych zwrócili się Burmistrz Zelowa Tomasz Jachymek, Poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek, przewodniczący Rady Powiatu Bełchatowskiego Sławomir Malinowski oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Zelowie Sylwester Drozdowski.

Przybyłe delegacje tradycyjnie złożyły kwiaty pod pomnikiem Ofiar Golgoty Wschodu. Wartę honorową pełnili harcerze. Następnie zgromadzeni przemaszerowali pod budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Zelowie, gdzie odbyła się uroczystość odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej Zygmunta Wysockiego – żołnierza, społecznika, bohatera z Zelowa.

W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyły wnuki Zygmunta Wysockiego, które przekazały na ręce Burmistrza Zelowa pamiątkową książkę. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Dęta OSP w Zelowie. Wydarzenie to było też okazją do wręczenia nagród laureatom wojewódzkiego konkursu plastycznego „Zygmunt Wysocki – bohater z Zelowa”.

Zgromadzeni goście zostali obdarowani magnesami z pracą zwyciężczyni konkursu, która przedstawia wizerunek zelowskiego bohatera. Ponadto tradycyjnie wolontariusze Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie sprzedawali pyszne rogale świętomarcińskie.

info: zelow.pl

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz