Home Wiadomości Pijany mężczyzna zbezcześcił flagę narodową.

Pijany mężczyzna zbezcześcił flagę narodową.

by admin
211 wejść

Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 listopada 2021 roku, na terenie Bełchatowa. Oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który rzucał flagą. Skierowany na miejsce patrol ustalił świadka oraz przebieg zdarzenia. Okazało się, że sprawca zdjął flagę z uchwytu umieszczonego przed klatką schodową bloku, wymachiwał nią, krzyczał, a następnie rzucił flagę na ziemię.

Po wszystkim uciekł. Zgłaszający opisał również wygląd sprawcy oraz wskazał kierunek, w którym się oddalił. Policjanci namierzyli i zatrzymali podejrzewanego nieopodal miejsca zdarzenia. Odpowiedzialny za ten naganny czyn 41-latek był pijany. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mundurowi odnaleźli flagę i umieścili ją w miejscu, gdzie się wcześniej znajdowała.

Bełchatowianin po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut dotyczący przestępstwa, za które grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Flaga jest symbolem narodowym i jest ona chroniona prawem Ustawą o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Każdy kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa, między innymi flagę państwową podlega grzywnie, karze ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku czasu.

źródło: KPP Bełchatów/nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz