Home Sport Patryk Rachwał został odsunięty od pracy z pierwszym zespołem.

Patryk Rachwał został odsunięty od pracy z pierwszym zespołem.

by admin
434 wejść

GKS “Bełchatów” S.A. informuje, że z powodu niesatysfakcjonującej pozycji w tabeli eWinner 2 Ligi na koniec pierwszej rundy sezonu 2021/22 trener Patryk Rachwał został odsunięty od pracy z pierwszym zespołem. Zarząd i dyrektor sportowy klubu prowadzą już rozmowy z potencjalnymi kandydatami na stanowisko nowego szkoleniowca górniczej jedenastki.

Trener Patryk Rachwał objął “Brunatnych” 25 czerwca 2021 r., po tym jak klub nie przedłużył wygasającej umowy z trenerem Marcinem Węglewskim. W 18 oficjalnych meczach (17 2 liga + 1 Puchar Polski) pod jego wodzą nasza drużyna wygrała 5 spotkań i 2 zremisowała. Giekaesiacy ponieśli przy tym 11 porażek z łącznym bilansem bramkowym 14-35. Po zakończonej porażką 0:2 z Radunią Stężyca pierwszej rundzie bełchatowianie zajmują 16. miejsce ze stratą 7 punktów do bezpiecznego miejsca nad strefą spadkową.

GKS “Bełchatów” S.A dziękuje Patrykowi Rachwałowi za zaangażowanie i pracę wykonaną przez ostatnich osiem lat, kiedy to sprawował rolę trenera, asystenta trenera, II trenera i piłkarza pierwszego zespołu, rozgrywając w koszulce klubowej aż 255 oficjalnych spotkań i życzy powodzenia w dalszej pracy.

Do czasu podpisania umowy z nowym trenerem wszystkie obowiązki zostały tymczasowo przekazane Bartłomiejowi Kondrackiemu, asystentowi trenera Rachwała.

– Korzystając z okazji chciałbym podziękować za okazane zaufanie i powierzenie mi tej trudnej roli. Dziękuję również wszystkim, z którymi miałem przyjemność spotkać się przez te osiem lat przy Sportowej 3. Bez wyszczególniania jaką rolę pełnili, bo razem pracowaliśmy dla lepszej przyszłości tego klubu. Dlatego tym bardziej będę trzymał kciuki i kibicował tej drużynie, by opuściła strefę spadkową i utrzymała się w tej lidze. Wierzę w jej potencjał i możliwości – mówi Patryk Rachwał.

źródło: GKS Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz