Home Regionalne Policja w Drużbicach ma nowy samochód.

Policja w Drużbicach ma nowy samochód.

by admin
280 wejść

13 grudnia 2021 roku na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie odbyła się uroczysta zbiórka. Swoją obecnością zaszczycili Wójt Gminy Drużbice Tomasz Głowacki oraz Członkowie Rady Gminy. Po złożeniu meldunku Komendantowi Powiatowemu Policji w Bełchatowie insp. Grzegorzowi Czubakowskiemu przez Komendanta Komisariatu Policji w Zelowie podinsp. Arkadiusza Stawiarskiego, Wójt Gminy Drużbice Tomasz Głowacki, uroczyście przekazał na ręce kierownika Posterunku Policji w Drużbicach, asp. sztab. Grzegorza Warcholińskiego kluczyki do nowego oznakowanego radiowozu marki KIA SPORTAGE.

Komendant Powiatowy Policji w Bełchatowie, insp. Grzegorz Czubakowski, razem z komendantem Komisariatu Policji w Zelowie, podinsp. Arkadiuszem Stawiarskim oraz kierownikiem Komisariatu Policji w Drużbicach, asp. sztab. Grzegorzem Warcholińskim podziękowali władzom gminy za finansowe wsparcie w roku 2021 na zakup radiowozu. Odpowiednio oznakowana KIA SPORTAGE, wyposażona i dostosowana do potrzeb służby, będzie służyła policjantom w wykonywaniu codziennych obowiązków. Radiowóz będzie wykorzystywany przez mundurowych dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom gminy oraz powiatu bełchatowskiego.

Koszt radiowozu to blisko 130 tysięcy złotych. Radiowóz zakupiony zostały dzięki zaangażowaniu i wsparciu władz Urzędu Gminy w Drużbicach, które w połowie sfinansowały przedsięwzięcie. Pozostała kwota pochodzi z Komendy Głównej Policji w ramach dostaw centralnych. Z całą pewnością jest on dużym wsparciem technicznym w służbie policjantów, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo mieszkańców w powiecie bełchatowskim. Nowy radiowóz to sprawna reakcja na zgłoszenia, szybsze dotarcie funkcjonariuszy w miejsca, gdzie potrzebna jest ich pomoc. Z racji charakterystyki służby, do której nowe auto zostało przeznaczone, wyposażono je w szereg udogodnień, co pozwoli jego użytkownikom jeszcze skuteczniej realizować stawiane przed nimi zadania. Zakupiony pojazd zwiększy również bezpieczeństwo mundurowych podczas interwencji, a także poprawi komfort ich pracy.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz