Home Sport Miejskie lodowisko już czynne.

Miejskie lodowisko już czynne.

by admin
273 wejść

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników jazdy na łyżwach. W poniedziałek, 20 grudnia, Lodowisko Miejskie przy ulicy Edwardów 6 na os. Dolnośląskim zostanie otwarte. Oznacza to, że mieszkańcy Bełchatowa i okolic przez kilka miesięcy będą mogli korzystać ze ślizgawki.

Z powodu braku postępu w pracach remontowych dotyczących realizacji drugiego etapu modernizacji Lodowiska Miejskiego, który zakładał wykonanie poszycia hali oraz budowę nowego garażu dla rolby, z dniem 30 listopada 2021 roku Miejskie Centrum Sportu w Bełchatowie oświadczyło o odstąpieniu od umowy i zapłacie kary umownej przez wykonawcę.

W związku z powyższym podjęto decyzję o uruchomieniu Lodowiska Miejskiego w Bełchatowie, które pozostanie otwarte do końca sezonu zimowego. – Nie mogliśmy dłużej przyglądać się bierności wykonawcy inwestycji, gdyż obiekt w pewnym sensie był zablokowany. Bełchatowianie nie mieli dostępu do lodowiska, a prace remontowe utkwiły w martwym punkcie. Aby zabezpieczyć interes mieszkańców postanowiliśmy odstąpić od umowy, uruchomić lodowisko na okres zimowy, a kolejną próbę modernizacji hali namiotowej podjąć wczesną wiosną, wraz z zakończeniem sezonu zimowego – tłumaczy Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Tworzenie tafli lodowej, zależnie od warunków atmosferycznych na zewnątrz hali, trwa zwykle od 7 do 10 dni. Przez ten czas płyta była regularnie zraszana wodą i polewana, dzięki czemu bełchatowianie będą mogli w sezonie zimowym spędzać wolny czas na lodzie. Pierwsi chętni będą mogli wjechać na taflę w poniedziałek, 20 grudnia, o godz. 15:00.

Z uwagi na panujące obostrzenia w trakcie jednego wejścia na tafli miejskiej ślizgawki będzie mogło przebywać maksymalnie 17 osób, które przy wejściu nie będą weryfikowane pod względem szczepienia na COVID-19. Każda kolejna osoba będzie już zobowiązana do przedstawienia Unijnego Certyfikatu COVID. W trakcie jednego wejścia na tafli może przebywać maksymalnie 50 osób

Bilety na każdą kolejną godzinę można kupować tylko i wyłącznie na 30 minut przed wejściem na taflę. Więcej informacji na temat regulaminu, cennika, harmonogramu wejść i szczegółowych danych dotyczących lodowiska można znaleźć na stronie internetowej www.mcs.belchatow.pl w zakładce: Obiekty (http://mcs.belchatow.pl/lodowisko-miejskie/).

Każdego sezonu lodowisko Miejskie odwiedzane jest przez około 50 tys. osób. Oprócz wejść indywidualnych i zajęć szkolnych przy Lodowisku Miejskim działają dwie drużyny hokejowe – juniorska i seniorska. Organizowane są także okolicznościowe dyskoteki na łyżwach, turnieje szkolne i zawody.

źródło: AP/MCS

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz