Home Wiadomości Konkurs kolędowy na Trzech Króli.

Konkurs kolędowy na Trzech Króli.

by admin
217 wejść

Trwają przygotowania do obchodów Święta Trzech Króli. Tegoroczny orszak, ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, będzie miał nieco skromniejszy charakter, niż zazwyczaj. Wydarzeniu towarzyszyć będzie konkurs kolędowy „Chwałę z Aniołami wraz wyśpiewujmy”. Można już przesyłać zgłoszenia. Zwycięzców poznamy 4 stycznia 2022 r.

6 stycznia Kościół Katolicki obchodzić będzie uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną świętem Trzech Króli. Symbolami święta są Mędrcy ze Wschodu, którzy przybyli do Betlejem, by oddać pokłon nowo narodzonemu Dzieciątku. To jedno z najbardziej barwnych i najbardziej kolorowych wydarzeń okresu bożonarodzeniowego. Ma ono także wymiar symboliczny – wyraża pojednanie ponad różnymi systemami wartości, gdyż każdy z trzech króli pochodził z innego kontynentu (Kacper z Europy, Melchior z Azji a Baltazar z Afryki), był innego wyznania i z innego kręgu kulturowego.

Z tej okazji w całej Polsce, także w Bełchatowie, odbędą się barwne orszaki. Uczestnicy bełchatowskiego korowodu wyruszą w czwartek, 6 stycznia, z kościoła pw. NNMP przy ul. Kościuszki i przejdą do kościoła na os. Dolnośląskim, gdzie odprawiona zostanie msza św. Orszak organizują Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Wspólnota”, Dziekan Dekanatu Bełchatowskiego oraz Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej Oddział w Bełchatowie. Wydarzenie patronatem honorowym objęła zaś prezydent Mariola Czechowska.

Konkurs „Chwałę z Aniołami wraz wyśpiewujmy”

By jeszcze mocniej zachęcić bełchatowian do aktywnego uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli, 20 grudnia startuje specjalny orszakowy bełchatowski konkurs kolędowy – „Chwałę z Aniołami wraz wyśpiewujmy”. Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu, tj. m.in. regulamin, instrukcja wysłania zgłoszenia, a także przydatne podczas realizacji zadania konkursowego instrumentowe nagrania tradycyjnych, polskich kolęd, znajdują się pod dedykowanym wyzwaniu banerem (https://www.belchatow.pl/konkurs-koled). Ważne, pliki w formacie mp3 będzie można pobrać za darmo. Filmy konkursowe można przesyłać do 30 grudnia 2021 r. 

Nadesłane przez uczestników filmy będą prezentowane na oficjalnym profilu Urzędu Miasta na FB (https://www.facebook.com/belchatow). O tym, kto zwycięży w zabawie zdecydują internauci. To bowiem od ilości polubień zależeć będzie wygrana. Głosowanie zakończy się 4 stycznia 2022 r. o godz. 12:00 i tego samego dnia zostaną ogłoszone jego wyniki.

źródło: UM Bełchatów/AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz