Home Kronika policyjna 40-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Uderzył w płot i chciał uciekać.

40-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Uderzył w płot i chciał uciekać.

by admin
171 wejść

26 grudnia 2021 roku, po godzinie 22.00 dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy audi. Mężczyzna w miejscowości Gręboszów na terenie gminy Drużbice, uderzył w płot i odjechał z miejsca zdarzenia. Skierowani na miejsce policjanci zastali świadków i ujętego nietrzeźwego kierowcę. Zgłaszająca podała, że przebywając w domu usłyszała huk oraz odgłos odjeżdżającego samochodu. Kiedy wyszła na zewnątrz zobaczyła uszkodzony płot oraz dwóch mężczyzn, którzy ujęli pijanego kierowcę.

Świadkowie jadąc swoim autem, zareagowali na widok rozbitego samochodu jadącego z przeciwnego kierunku. Audi miało uszkodzony przód oraz lewy bok. Świadkowie widząc, że kierowca pojazdu jest pijany uniemożliwili mu dalszą jazdę. 40-latek miał 2 promile alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że ma również podwójny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany, noc spędził w policyjnym areszcie.

40-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości i złamanie sądowych zakazów. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Musi liczyć się też z konsekwencjami finansowymi swojego zachowania.

źródło: KPP Bełchatów/ nadko. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz