Home Wiadomości Zmiana granic administracyjnych obu gmin, nie dotyczy Bełchatowa – tłumaczy prezydent Czechowska.

Zmiana granic administracyjnych obu gmin, nie dotyczy Bełchatowa – tłumaczy prezydent Czechowska.

by admin
209 wejść

W mediach, szczególnie ogólnopolskich, dużo mówi się ostatnio o zmianie granic gminy Kleszczów i gminy Bełchatów. Niestety często podawane są przy tym błędne informacje. Decyzja Rady Ministrów dotycząca przesunięcia granicy administracyjnej, skutkować będzie m.in. tym, że dodatkowe pieniądze popłyną do gminy Bełchatów, a nie jak mylnie przekazują niektóre źródła do miasta Bełchatowa.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z terytorium gminy Kleszczów wyłączona zostanie Wola Grzymalina, gdzie znajduje się część Elektrowni Bełchatów. Teren ten będzie dołączony do gminy Bełchatów. W tym miejscu trzeba wyraźnie zaznaczyć, że gmina Bełchatów i miasto Bełchatów to dwie różne i odrębne jednostki samorządu terytorialnego.

Podkreślam, że zmiana granic administracyjnych obu gmin, nie dotyczy Bełchatowa. Nasze miasto nie wzbogaci się o żadne dodatkowe tereny. Co za tym idzie nieprawdą jest, że miejski budżet zostanie zasilony wpływami z podatków i opłat środowiskowych wnoszonych przez Elektrownię Bełchatów – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

źródło: UM Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz