Home Wiadomości To był dobry rok krwiodawców. [ZDJĘCIA]

To był dobry rok krwiodawców. [ZDJĘCIA]

by admin
214 wejść

W 2021 roku krwiodawcy zrzeszeni w klubach Honorowych Dawców Krwi działających przy oddziałach spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, podczas 24 zorganizowanych akcji oddali ponad 362 litry krwi. Kluby HDK w PGE GiEK zrzeszają już ponad 400 członków. 

Członkowie klubów HDK działających przy oddziałach spółki PGE GiEK aktywnie oddają krew od 1974 roku. Pierwsze kluby HDK powstały w Kopalni Bełchatów oraz Elektrowni Dolna Odra i kontynuują swoją działalność do dziś. Kluby Honorowych Dawców Krwi działają również w Elektrowniach Bełchatów, Turów oraz Opole. Najliczniejszy klub, zrzeszający ponad 220 członków, funkcjonuje przy bełchatowskiej elektrowni.

Ubiegłoroczna działalność krwiodawców z PGE GiEK to dowód na to, że idea krwiodawstwa jest wciąż niezwykle ważna. Jestem bardzo wdzięczny wszystkim krwiodawcom, pracownikom spółki, którzy oddając krew, ratują zdrowie i życie ludzkie. To zasługuje na największe uznanie  – powiedział Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Już dziś PGE GiEK zaprasza na kolejne akcje, jakie będą odbywały się w 2022 roku. O akcjach HDK będziemy informować na bieżąco.

źródło: Sandra Apanasionek/ PGE GiEK

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz