Home Kronika policyjna Chcieli ukraść Quada z garażu. Wypłoszyła ich właścicielka pojazdu.

Chcieli ukraść Quada z garażu. Wypłoszyła ich właścicielka pojazdu.

by admin
270 wejść

W nocy 14 stycznia 2022 roku mundurowi z Wydziału Prewencji bełchatowskiej policji zostali wysłani na miejsce usiłowania kradzieży z włamaniem, w miejscowości Oleśnik, na terenie gminy Bełchatów. Zgłaszająca poinformowała, że po godzinie 1.00 obudziło ją szczekanie psa.

Następnie usłyszała hałasy dobiegające z budynku gospodarczego. Zauważyła wówczas dwie osoby, które z garażu wyprowadzały quada. Rozpoznała je jako mieszkańców sąsiedniej miejscowości. Przestępczy duet, spłoszony postawą pokrzywdzonej, ostatecznie uciekł, swój łup pozostawiając na podwórku. Zgłaszająca podała też, że furtka na teren posesji, która była zamknięta na klucz, została zdjęta z zawiasów.

Właścicielka wskazała miejsce zamieszkania amatorów cudzej własności. Mundurowi wkrótce złożyli wizytę podejrzewanym. 47-letnia mieszkanka gminy Bełchatów oraz jej 36-letni partner szybko trafili do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego w sprawie materiału dowodowego śledczy przedstawili podejrzewanym zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna był w przeszłości notowany za konflikty z prawem.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz