Home Wiadomości Pierwsza akcja krwiodawców w Kleszczowie.

Pierwsza akcja krwiodawców w Kleszczowie.

by admin
194 wejść

Już w najbliższy piątek 21 stycznia odbędzie się w Kleszczowie pierwsza w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa. We współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi organizuje ją Gminny Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Kleszczowie.

Osoby gotowe do podzielenia się z potrzebującymi najcenniejszym i niezastąpionym lekiem, którym jest krew, mogą zgłaszać się do kompleksu SOLPARK w piątek 21 stycznia w godz. 9.00-13.00. Krwiodawcami mogą zostać osoby zdrowe w wieku od 18 do 65 roku życia, nie przyjmujące na stałe żadnych leków. Dodatkowym parametrem jest waga dawcy – nie może być ona niższa niż 50 kg.

W roku 2021 pomimo epidemicznych ograniczeń Gminny Klub HDK PCK w Kleszczowie z powodzeniem zrealizował sześć akcji krwiodawczych. Ich rezultat to 102,15 litra krwi – o 25 litrów więcej niż w roku 2020. Do takiego wyniku obok stałych, niezawodnych dawców z terenu gminy Kleszczów przyczynili się m.in. uczniowie kleszczowskich szkół średnich – liceum i technikum, którzy wraz z nowym rokiem szkolnym powrócili do nauki stacjonarnej i w dość licznej grupie (34 osoby) wzięli udział w akcjach organizowanych jesienią 2021 roku.

źródło: Jerzy Strachocki

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz