Home Kronika policyjna Policjantka zatrzymała złodzieja.

Policjantka zatrzymała złodzieja.

by admin
223 wejść

Do zdarzenia doszło w sobotę 15 stycznia 2022 roku, około godziny 11.00, na terenie jednego z bełchatowskich marketów. W tym czasie, policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie będąc w czasie wolnym od służby robiła zakupy.

W pewnym momencie usłyszała krzyk pracownicy sklepu. Kobieta na kamerach monitoringu zaobserwowała mężczyznę, który zapakował do swojego plecaka artykuły spożywcze i nie płacąc za towar przeszedł przez linię kas. Policjantka natychmiast zareagowała. Pobiegła za mężczyzną i ujęła go obok sklepu.

Sprawcą kradzieży był 36-letni mężczyzna, który został przekazany patrolowi policji wezwanemu na miejsce. Policjanci zabezpieczyli również zapis kamer monitoringu sklepowego, który zarejestrował zachowanie amatora cudzej własności. Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji policjantki będącej w czasie wolnym od służby sprawca został zatrzymany bezpośrednio po kradzieży.

Odpowie teraz za popełnione wykroczenie, a skradzione mienie wartości blisko 300 złotych zostało odzyskane i wróciło na półki sklepowe.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz