Home Kronika policyjna 1500 złotych mandatu i 10 punktów karnych za wyprzedzanie na pasach.

1500 złotych mandatu i 10 punktów karnych za wyprzedzanie na pasach.

by admin
218 wejść

19 stycznia 2022 roku policjanci z bełchatowskiej drogówki interweniowali w Zelowie na ulicy Piotrkowskiej. Nieodpowiedzialny 21-letni kierujący renault wyprzedził inny pojazd na przejściu dla pieszych. Na szczęście w tym czasie na przejściu dla pieszych nie było niechronionych uczestników ruchu drogowego, bo mogłoby dojść do tragedii. Za to wykroczenie młody kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 1.500 złotych oraz 10 punktów karnych.

Wysokie kwoty mandatów mają dyscyplinować piratów drogowych i zachęcić kierowców łamiących przepisy drogowe do większej kultury na drogach. Wszystko dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypominamy, że kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych musi zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość, aby nie narazić pieszego na niebezpieczeństwo.

Obowiązkiem kierowcy jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz pieszemu wchodzącemu na przejście. Oznacza to, że kierowca musi obserwować nie tylko samo przejścia, ale także jego okolicę, aby móc ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który zamierza wejść na przejście dla pieszych.  

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz