Home Kronika policyjna Miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy.

Miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. Stracił już prawo jazdy.

by admin
74 wyświetleń

Zdarzenie miało miejsce 19 stycznia 2022 roku, około godziny 22:30 na drodze DK-74 w miejscowości Kolonia Rusiec w powiecie bełchatowskim. Na miejscu funkcjonariusze Posterunku Policji w Klukach zastali 57-letniego kierowcę pojazdu marki Scania.

Oświadczył on, że jadąc drogą DK-74 w kierunku Bełchatowa z drogi podporządkowanej, wprost pod koła jego pojazdu wjechał kierujący toyotą. Na szczęście w wyniku tej kolizji nikt nie odniósł obrażeń, jednak po zdarzeniu kierowca toyoty oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci odnaleźli nieodpowiedzialnego 45-letniego kierowcę na terenie pobliskiej stacji paliw. Był on nietrzeźwy, miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. W rozmowie z policjantami przyznał się do spowodowania zdarzenia drogowego. Mężczyzna stracił już prawo jazdy.

Został on zatrzymany, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz poważne konsekwencje finansowe. Musi liczyć się też z odpowiedzialnością za spowodowanie kolizji drogowej.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

0 komentarz
0

Może Cię zainteresować

skomentuj

X