Home Kronika policyjna Kolejny wysoki mandat “po nowemu”. 69-latka musi zapłacić 1500 zł.

Kolejny wysoki mandat “po nowemu”. 69-latka musi zapłacić 1500 zł.

by admin
361 wejść

Obowiązkiem kierowcy jest ustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu oraz wchodzącemu na przejście. Oznacza to, że kierowca musi obserwować nie tylko samo przejście, ale także jego okolicę, aby móc ustąpić pierwszeństwa pieszemu, który zamierza wejść na przejście dla pieszych.

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator, który podniósł wysokość grzywien za najbardziej niebezpieczne i nieodpowiedzialne wykroczenia na drodze. Niestety mimo tego policjanci wciąż ujawniają niebezpieczne zachowania kierowców, którzy lekceważą obowiązujące przepisy i popełniają wykroczenia mimo zaostrzonych kar.

16 stycznia 2022 roku w Bełchatowie, na ulicy Pabianickiej policjanci z bełchatowskiej drogówki interweniowali wobec 69-latki kierującej kią. Kobieta nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na przejście dla pieszych. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Zgodnie z nowym taryfikatorem, za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na jezdnię grozi mandat 1.500 złotych oraz 10 punktów karnych.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz