Home Wiadomości Boże Narodzenie u Aniołów. [ZDJĘCIA]

Boże Narodzenie u Aniołów. [ZDJĘCIA]

by admin
253 wejść

Wspaniała, wszechstronnie uzdolniona, niepowtarzalna, i niezwykle skromna grupa teatralna CHRUM wystąpiła dziś przed społecznością parafialną p.w. NMP Nieustającej Pomocy w Bełchatowie, w spektaklu pt. „Boże Narodzenie u Aniołów, Archanioł Gabriel nie chce zwiastować „.

Publiczność miała okazję zobaczyć historię Bożego Narodzenia z perspektywy aniołów oraz Gabriela, który odmawia zstąpienia na ziemię z poselstwem do Maryi, gdyż uważa to za rzecz niezrozumiałą i kłopotliwą. Inni aniołowie robią wszystko by jednak go przekonać do wypełnienia Bożego planu.

Grupa teatralna CHRUM została utworzona pod koniec 2018r. z inicjatywy Pani Katarzyny Jabłońskiej, reżysera jak również scenarzysty czy scenografa wystawianych spektakli. Skład zespołu na przestrzeni 3 lat nieznacznie się zmienił. Na dzień dzisiejszy grupa liczy 10 osób, w składzie: Sonią Baranowska, Agnieszka Szczepańska, Aleksandra Krawczyk, Szczepan Krawczyk, Adrian Murawski, Krzysztof Frączkowski, Ks. Krzysztof Pietrzak, Alicja Zając, Jacek Oset, Katarzyna Jabłońska. Dziś to grupa przyjaciół spełniająca się w roli aktorów amatorów, aktywnie pożytkujących swój wspólny wolny czas by nieść radość innym.

Pierwszym spektaklem była milosna historia pt. „Elena i Elmar, historia pewnej miłości”. W planach mamy już kolejne przedstawienie, o tematyce ludowej. Wkrótce zamierzamy rozpocząć do niego próby.

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Iza 23 stycznia 2022 - 23:04

Świetnie się bawiłam. Przepiękne wykonanie. Gratuluję.

Reply

dodaj komentarz