Home Kronika policyjna Wpadł z narkotykami.

Wpadł z narkotykami.

by admin
214 wejść

Bełchatowscy policjanci zatrzymali 22-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. W jego mieszkaniu kryminalni zabezpieczyli ponad 149 gramów marihuany. Mężczyzna odpowie za posiadanie środków odurzających. Jest to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Bełchatowscy policjanci zajmujący się zwalczaniem narkotykowego procederu sprawdzają każdy trop prowadzący do osób, które mogą posiadać środki odurzające lub substancje psychotropowe. Tym razem skrupulatna praca doprowadziła ich do 22-letniego mieszkańca Bełchatowa. 28 stycznia 2022 roku kryminalni pojechali sprawdzić swoje ustalenia. Podejrzewanego mężczyznę zastali w jego miejscu zamieszkana.

22-latek zaskoczony nieoczekiwaną obecnością funkcjonariuszy oraz poinformowany o celu policyjnej wizyty przyznał, że narkotyki trzyma w swoim pokoju. Dobrowolnie wydał on policjantom woreczek foliowy z suszem marihuany. Tłumaczył, że narkotyki te znalazł i trzyma je na własny użytek. W wyniku przeszukania policjanci zabezpieczyli również telefony komórkowe należące do podejrzewanego oraz pieniądze, które mogą pochodzić z narkotykowego procederu. Bełchatowianin został zatrzymany.

Usłyszał już zarzut z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Posiadanie środków odurzających to przestępstwo, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz