Home Wiadomości Zastępca komendanta straży na emeryturze.

Zastępca komendanta straży na emeryturze.

by admin
239 wejść

31 stycznia w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Bełchatowie odbyła się uroczystość podsumowująca pracę zawodową bryg. Krzysztofa Kowalczyka, który od 2013 roku pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP. Przejścia na emeryturę pogratulowali komendantowi starosta Dorota Pędziwiatr, wicestarosta Jacek Bakalarczyk i Marek Jasiński, członek zarządu powiatu, dziękując za troskę o bezpieczeństwo mieszkańców, życząc zdrowia i aktywnego wypoczynku oraz spełnienia tych zamierzeń, na które podczas służby brakowało czasu.

Bryg. Krzysztof Kowalczyk w latach 1990-2009 pełnił służbę w systemie zmianowym biorąc bezpośredni udział w działaniach ratowniczo gaśniczych. W latach 2009-2013 zajmował stanowisko Zastępcy Dowódcy w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej KP PSP w Bełchatowie, a z dniem 17 czerwca 2013 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie. W latach 1985-1987 odrabiał zasadniczą służbę wojskową w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Bełchatowie.

Krzysztof Kowalczyk urodził się 28 kwietnia 1966 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Służbę na rzecz ochrony przeciwpożarowej rozpoczął w 1990 r. jako strażak w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Bełchatowie. W następnych latach służbę pełnił na kolejnych stanowiskach służbowych w Komendzie Powiatowej PSP w Bełchatowie. Systematycznie podnosił swoje kwalifikacje uzyskując w roku 1999 tytuł magistra administracji na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. W 2001r. ukończył Studium Oficerskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, Centralną Szkołę Aspirantów w Częstochowie w 2008r., studia podyplomowe bezpieczeństwa i higieny pracy w Wyższej Inżynierskiej Szkole Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu w 2010r., studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisk oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi w 2013r. Odznaczony m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi – 2004 r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2015 r., Medalem Złotym za Długoletnią Służbę – 2016 r.

źródło: Starostwo Powiatowe

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz