Home Wiadomości Zielone biura w Centrali i oddziałach PGE GiEK

Zielone biura w Centrali i oddziałach PGE GiEK

by admin
272 wejść

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna dba o środowiskowy wymiar swoich działań, a zrównoważony rozwój pojmuje jako ciągłe poprawianie efektywności, przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko. W spółce od lat promowane są dobre praktyki, polegające na aktywnym poszukiwaniu i wdrażaniu nowych, proekologicznych rozwiązań. Efektem  realizacji tych działań jest uzyskanie dla budynków zarządu oraz dyrekcji oddziałów PGE GiEK certyfikatów „Zielone Biuro”.

„Zielone Biuro” to ekologiczny certyfikat przyznawany instytucjom, firmom i organizacjom zaangażowanym w działania przyjazne dla środowiska naturalnego. Budynek Centrali PGE GiEK przy ul. Węglowej 5 w Bełchatowie oraz siedem biurowców dyrekcji oddziałów Spółki przeszły audyty certyfikacyjne, a pracownicy odbyli cykle szkoleń z dobrych praktyk proekologicznych.

Uzyskanie certyfikatów Zielonego Biura przez PGE GiEK to nie tylko wyróżnienie nas na tle konkurencji oraz zmniejszenie oddziaływania firmy na środowisko, ale przede wszystkim wymierne korzyści finansowe w postaci obniżenia kosztów prowadzenia działalności poprzez stosowanie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań – mówi Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Certyfikat przyznawany jest na dwa lata. Budynek Centrali Spółki w Bełchatowie posiada go od 2017 r., natomiast budynkom administracyjnym elektrowni i kopalni PGE GiEK certyfikaty przyznano w 2020 r.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz