Home Sport Dziś kibice SKRY pożegnają “Generała” Jana Skrzypczyka.

Dziś kibice SKRY pożegnają “Generała” Jana Skrzypczyka.

by admin
312 wejść

Dziś po raz ostatni pożegnamy Jana Skrzypczyka. Założyciel Klubu Kibica Skry oraz jeden z najwierniejszych kibiców naszej drużyny odszedł w wieku 70 lat.

“Generał”, bo taki przydomek miał Pan Jan, był jedną z najbarwniejszych postaci bełchatowskiego siatkarskiego środowiska kibicowskiego. Jego przydomek nie był przypadkowy. Pan Jan lubił dowodzić prężną grupą fanów PGE Skry. Na żywo zobaczył setki meczów naszej drużyny, zarówno w hali KWB, hali Energia oraz arenach w całej Polsce i Europie. Nieważne czy bełchatowski zespół grał w niższych klasach rozgrywkowych, PlusLidze lub europejskich pucharach.

Pan Jan nigdy nie krył swojej miłości do PGE Skry, o której wiedział bardzo dużo, podobnie jak o historii bełchatowskiej siatkówki, ale przede wszystkim był też wspaniałym człowiekiem. Zawsze pomocny, życzliwy, również dla kibiców innych drużyn. W miłych słowach wypowiadali się o nim fani nie tylko z Bełchatowa, ale też m.in. Indykpolu AZS Olsztyn, Asseco Resovii czy Ślepska Malow Suwałki. Był też doskonale znany nawet przez siatkarzy, działaczy i dziennikarzy związanych z siatkówką.

Niestety Jan Skrzypczyk odszedł od nas w wieku 70 lat pozostawiając po sobie ogromną pustkę w gronie kibiców PGE Skry, ale też naszym klubie. Pamięć oddanego fana naszego klubu została uczczona minutą ciszy podczas pucharowego meczu z Asseco Resovią.

Pan Jan zawsze pozostanie legendą, nie tylko wśród kibiców PGE Skry, ale przede wszystkim naszego klubu. Był z nami zawsze i wszędzie. Zarażał swoją pasją, miłością do klubu, a przy tym wszystkim był sobą, czyli po prostu wspaniałym człowiekiem. To bardzo smutna wiadomość, ale na zawsze “Generał”, jak był nazywany przez przyjaciół, pozostanie w naszych sercach – mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się 2 lutego o godz. 13 w Domu Pogrzebowym Carcadia w Bełchatowie. Następnie urna z prochami zostanie przewieziona na cmentarz w Bogdanowie.

“Generale”, dziękujemy! Również teraz, za Twoje wsparcie z Sektora “Niebo”…

źródło: PGE SKRA Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz