Home Wiadomości Będzie nowa droga w Zdzieszulicach Górnych.

Będzie nowa droga w Zdzieszulicach Górnych.

by admin
319 wejść

Kolejna inwestycja drogowa samorządu Powiatu Bełchatowskiego znalazła się na liście przedsięwzięć rekomendowanych przez Premiera RP do wsparcia z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Jest to rozbudowa drogi powiatowej w miejscowości Zdzieszulice Górne. Wsparcie wyniesie 80 procent wartości całego zadania, czyli maksymalną stawkę, jaką może otrzymać samorząd. Inwestycja ma być zrealizowana w tym roku.

Rozbudowa drogi powiatowej w miejscowości Zdzieszulice Górne dotyczy blisko kilometrowego odcinka. Koszt tej inwestycji oszacowano na 2 124 906 złotych. Wsparcie z RFRD wyniesie blisko 1,7 mln zł. Bełchatowskie starostwo w połowie ubiegłego roku aplikowało o tę pomoc. Informacja o przyznanym beneficie została opublikowana 16 lutego. Dodać należy, że oprócz ww. rozbudowy, także na jeszcze dwa inne przedsięwzięcia drogowe udało się uzyskać dofinansowanie. Są to już realizowane inwestycje drogowe na odcinkach w miejscowościach:

  • Imielnia – Parzno (dofinansowanie 360 415 zł, zakończenie zadania do 30 czerwca br.),
  • Postękalice – Dobiecin (dofinansowanie 2 188 768 zł, zakończenie w grudniu br.).

Łączne wsparcie z RFRD dla naszego powiatu to obecnie 4 249 107 zł.

W 2022 roku samorządy województwa łódzkiego otrzymają 152,8 mln zł na remont i budowę nowych dróg. Dzięki tak dużym środkom znacząco przyśpieszy proces powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Jak podkreśla szef rządu, realizowane inwestycje to realne korzyści dla nas wszystkich, szybszy dojazd do pracy i powrót do domu, bezpieczniejsza droga do szkoły.
Wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg obejmuje m.in. drogi gminne i powiatowe. Maksymalna wartość dofinansowania pojedynczego projektu wynosi aż 80% kosztów realizacji zadania, w kwocie do 30 mln zł. W rzeczywistości to wsparcie blisko 100 inwestycji w każdym województwie.

źródło: Starostwo Powiatowe/ Agnieszka Zawodzińska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz