Home Sport Blisko 62 tysiące Zarząd powiatu na wsparcie kultury fizycznej.

Blisko 62 tysiące Zarząd powiatu na wsparcie kultury fizycznej.

by admin
274 wejść

Zarząd Powiatu w Bełchatowie rozdysponował środki na realizację zadań publicznych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Na wsparcie w sumie jedenastu dużych przedsięwzięć w roku bieżącym przeznaczono z budżetu powiatu 61.825 zł. Będą to m.in. zawody sportowe, turnieje, zajęcia w różnych dziedzinach sportowych. Ich uczestnikami będą nie tylko najmłodsi mieszkańcy powiatu bełchatowskiego, ale także dorośli i seniorzy oraz osoby niepełnosprawne. Wyłonienie zadań nastąpiło w drodze otwartego konkursu ofert.

Zgodnie z Uchwałą Zarządu Powiatu Nr 52/22 z dnia 15 lutego 2022 r., realizację zadań publicznych powierzono następującym podmiotom z uwzględnieniem przedsięwzięcia i kwoty wsparcia:

 1. Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów w Ruścu na wsparcie zadania z zakresu kultury fizycznej pod nazwą „Pobudzenie aktywności fizycznej osób 55+ poprzez sport i rekreację – wyjazdy na baseny termalne – w celu zapewnienia lepszej jakości ich funkcjonowania” z dofinansowaniem na jego realizację w wysokości 2.800,00 zł.
 2. Uczniowski Klub Sportowy FA w Bełchatowie na wsparcie zadania z zakresu kultury fizycznej pod nazwą „Trenuj z pasją – piłka z FA” z udzieleniem dofinansowania na jego realizację w wysokości 5.777,00 zł.
 3. Uczniowski Klub Sportowy Hattrick Bełchatów na wsparcie zadania z zakresu kultury fizycznej pod nazwą „Popularyzacja piłki nożnej z Hattrickiem” z dofinansowaniem na jego realizację w wysokości 6.005,00 zł.
 4. Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Kuźnia Życzliwości” w Szczercowie na wsparcie zadania z zakresu kultury fizycznej pod nazwą: „VI olimpiada w konkurencjach nieolimpijskich” wraz z udzieleniem dofinansowania na jego realizację w wysokości 4.180,00 zł.
 5. Klub Sportowy „Grocholice” Bełchatów na wsparcie zadania z zakresu kultury fizycznej pod nazwą „Popularyzujemy piłkę nożną w Powiecie Bełchatowskim” z dofinansowaniem na jego realizację w wysokości 5.890,00 zł.
 6. Młodzieżowy Klub Sportowy “ORZEŁ” Wola Wiązowa na wsparcie zadania z zakresu kultury fizycznej i pod nazwą: „Wsparcie aktywizacji mieszkańców Powiatu Bełchatowskiego poprzez sport w zakresie piłki nożnej” z udzieleniem dofinansowania na jego realizację w wysokości 4.310,00 zł.
 7. Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Astoria Szczerców Junior na wsparcie zadania z zakresu kultury fizycznej pod nazwą „Astorianki w Kangurkach” wraz z udzieleniem dofinansowania na jego realizację w wysokości 2.773,00 zł.
 8. Uczniowski Klub Sportowy „Czempion” w Bełchatowie na wsparcie zadania z zakresu kultury fizycznej pod nazwą „LEKKĄ nogą z CZEMPIONEM przez kraj – 2022” wraz z udzieleniem dofinansowania na jego realizację w wysokości 9.250,00 zł.
 9. Energetyczny Klub Sportowy „SKRA” Bełchatów na wsparcie zadania z zakresu kultury fizycznej pod nazwą „Siatkówka ze Skrą – udział w meczach i turniejach” wraz z udzieleniem dofinansowania na jego realizację w wysokości 10.625,00 zł.
 10. Klub Sportowy EBE Sekcja Piłki Nożnej Bełchatów na wsparcie zadania z zakresu kultury fizycznej pod nazwą „Łączy nas piłka – treningi i mecze piłki nożnej” z udzieleniem dofinansowania na jego realizację w wysokości 5.245,00 zł.
 11. Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy w Bełchatowie na wsparcie zadania z zakresu kultury fizycznej pod nazwą „Koszykówka w Powiecie Bełchatowskim” z udzieleniem dofinansowania na jego realizację w wysokości 4.970,00 zł.

źródło: Starostwo Powiatowe

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz