Home Edukacja Nie pójdą nigdy więcej do szkoły? Paraliż systemu edukacyjnego już 21 marca.

Nie pójdą nigdy więcej do szkoły? Paraliż systemu edukacyjnego już 21 marca.

by admin
3,4K wejść

Dzisiaj spotkaliśmy się z Kacprem Borysem, jednym z liderów strajku uczniowskiego 21 marca 2022. Tego dnia uczniowie mają nie pójść więcej do szkoły dopóki przymus szkolny nie zostanie zlikwidowany z prawa oświatowego. Jak mówi, paraliż szkół ma doprowadzić do okrągłego stołu, na którym nowe prawo ma zostać ustalone.

W poniedziałek 21 marca 2022 w całej Polsce rozpoczyna się strajk uczniowski przeciwko przymusowi szkolnemu. Tego dnia nie wracamy więcej do szkoły dopóki dopóty nie zostanie wprowadzone prawo ograniczające lub zakazujące przymusu szkolnego. Od tego dnia żadna szkoła nie może zmusić ucznia do czegokolwiek. Jeśli podczas strajku szkoła zacznie zmuszać Cię do uczestnictwa w nieinteresujących Cię zajęciach, wyślij do nas maila z opisem sytuacji na kontakt@sussen.pl, a wykorzystamy cały nasz aparat przeciwko Twojej szkole.

W przypadku, kiedy strona rządząca zgodzi się, zorganizujemy okrągły stół, przy którym będą zasiadali najmądrzejsi ludzie zmian edukacyjnych. Lista kandydatów do okrągłego stołu zostanie określona bliżej wydarzenia na tej stronie oraz na naszej stronie facebookowej. Jeśli rządzący nie zgodzą się okrągły stół, strajk nie ustaje, a uczniowie nie chodzą do szkoły, jeśli nie chcą.

Argumenty przeciw przymusowi szkolnemu:

  • Przymus szkolny drastycznie obniża jakość usług edukacyjnych. Zbieranie różnych ludzi przymusowo do jednego miejsca powoduje, iż poziom każdej lekcji musi zaniżać się do ucznia, który jest najgorszy z danego przedmiotu. Więcej w tym artykule.
  • Nauka pod przymusem zabija kreatywność. Więcej w tym artykule.
  • W momencie, gdy dzieci spotykają się w jednym miejscu przymusowo, powstaje okazja na patologie. Z powodu przymusu, patologiczne dzieci, które dokuczają innym, nie mogą w sposób bezpośredni zostać ze szkoły wyrzucone.
  • Koncepcje neurobiologiczne wskazują na to, jakoby szkoła (a dokładniej stres ze szkoły) byłby jedną z przyczyn uzależnień u młodzieży. Więcej w tym artykule.
  • Przymusowa szkoła to niewolnictwo XXI wieku, a uważamy, że niewolnictwo jest niewydolne ekonomicznie oraz niemoralne.

CO TO JEST SUSSEN?

Jest to skrót od Strajk Uczniowski Sprzeciwiający się Systemowi Edukacji Narodowej. Jesteśmy inicjatywą, która powstała w grudniu 2020 roku. Zrzeszamy osoby, które chcą zaprowadzić szkolnictwo na odpowiednie tory. Chcemy wydolnych oraz sprawnie działających szkół. Chcemy, aby nauczyciele zarabiali sprawiedliwie, a uczniowie uczyli się rzeczy, które będą dla nich przydatne oraz interesujące. Chcemy, aby szkoła była przyjaznym miejscem dla wszystkich z wyjątkiem biurokratów.

JAK ZMIENIĆ SYSTEM?

Pytanie „jak zmienić system edukacji?” jest na takim samym poziomie logicznym co „jak zmienić system niewolniczy?”. Jedynym rozwiązaniem nie jest zmiana systemu, a jego usunięcie. Odbierzmy władzę biurokratom przepojonym władzą i pieniędzmi, a oddajmy zwykłym ludziom, którzy dążąc za swoim własnym zyskiem, poprawią sytuację innych. Odbierzmy monopol władzy na szkolnictwo, oddajmy autonomię szkołom i pozwólmy, aby to rodzice decydowali, czego i jak ich dzieci powinny się uczyć.

Strona strajku: https://sussen.pl/strajk/

Wydarzenie na Facebooku: https://fb.me/e/1A66Edomk

Strona SUSSEN: https://sussen.pl/

FanPage SUSSEN: https://www.facebook.com/sussenpolska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz