Home Wiadomości Darmowe szkolenia online dla kobiet

Darmowe szkolenia online dla kobiet

by admin
346 wejść

Akademia Rozwoju to bezpłatny projekt online kierowany do kobiet z całej Polski, które chcą rozwinąć kompetencje zawodowe i zwiększyć swoje szanse na rynku pracy. Jego uczestniczki nie muszą mieć wcześniejszego doświadczenia ani specjalistycznego sprzętu. By wziąć udział w darmowych kursach i szkoleniach internetowych, wystarczy się zapisać – informuje Łódzki Urząd Wojewódzki. 

Celem Akademii Rozwoju jest wsparcie kobiet poprzez edukację, przekazywanie wiedzy i praktycznych umiejętności cenionych na rynku pracy. By to osiągnąć, Fundacja Polskiego Funduszu Rozwoju zapewni wszystkim uczestniczkom darmowe szkolenia. W sumie to ponad 600 godzin bezpłatnych warsztatów online i konsultacji merytorycznych z edukatorami, mentorami i ekspertami rynku pracy, spotkania społeczności i networking. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Program edukacyjny przewiduje naukę obsługi wygodnych narzędzi internetowych, które są przydatne w rozwoju zawodowym.

Dzięki udziałowi w programie uczestniczki dowiedzą się, w jaki sposób zaplanować i założyć działalność gospodarczą korzystając z nowych technologii, jak stworzyć stronę internetową swojej firmy, a także realizować swoje pomysły na projekty społeczne i biznesowe z wykorzystaniem metody myślenia projektowego (design thinking). To wszystko każda uczestniczka będzie mogła przetestować w trakcie warsztatów i konsultacji z trenerami. Organizatorzy liczą również na stworzenie, w ramach Akademii Rozwoju, zintegrowanej społeczności, w której będzie można podzielić się swoimi pomysłami i uzyskać potrzebne wsparcie.

Aby wziąć udział w bezpłatnej Akademii Rozwoju, wystarczy zarejestrować się na stronie Fundacji PFR (https://fundacjapfr.pl/akademia_rozwoju.html). Tam również znajduje się więcej szczegółów dotyczących programu. 

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz