Home Wiadomości Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych.

Uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych.

by admin
318 wejść

Dziś Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zważając na to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, tegoroczne obchody mają szczególny wymiar. Tak jak przed laty żołnierze wyklęci, tak dziś wielu Ukraińców walczy o niepodległość swojej Ojczyzny z rosyjskim najeźdźcą. Bełchatowianie uczcili pamięć żołnierzy wyklętych. Delegacje wraz z prezydent Mariolą Czechowską złożyły kwiaty pod pomnikiem Pamięci Bełchatowian. W parafii farnej odprawione zostało nabożeństwo.

Głównym punktem miejskich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych była msza św., która odprawiona została w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (ul. Kościuszki 2). Chwilę wcześniej przedstawiciele samorządu wraz z prezydent Mariolą Czechowską oraz wiceprezydentami Dariuszem Matyśkiewiczem i Łukaszem Politańskim na czele, a także delegacje stowarzyszeń, organizacji, szkół i miejskich placówek złożyli kwiaty pod pomnikiem Pamięci Bełchatowian, który znajduje się przy parafii farnej.

Podczas uroczystości zwrócono uwagę, że wydarzenia, jakie mają obecnie miejsce w Ukrainie, nadają tegorocznym obchodom wymiar szczególny. Nasi sąsiedzi zostali bowiem brutalnie zaatakowani przez Federację Rosyjską. Wielu Ukraińców, podobnie jak żołnierze niezłomni przed laty, stanęło do heroicznej walki o swój kraj z rosyjskim agresorem. 

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz