Home Regionalne Dzień Kobiet w Szczercowie. [ZDJĘCIA]

Dzień Kobiet w Szczercowie. [ZDJĘCIA]

by admin
278 wejść

To było bardzo przyjemne popołudnie – mowa oczywiście o niedzielnych obchodach Dnia Kobiet, jakie zorganizowano w Szczercowie. Po rocznej przerwie impreza wróciła w pełnej krasie. Były więc życzenia od wójta Krzysztofa Kamieniaka oraz radnych naszej Rady Gminy, słodkie przekąski, a przede wszystkim akcenty artystyczne.

Jak zwykle świetnie zaprezentowała się orkiestra dęta OSP Szczerców, która tym razem akompaniowała mażoretkom z grupy Viva (Strzelce Wielkie). Dziewczęta przygotowały kilkudziesięciominutowy pokaz, w którym widzieliśmy kilka grup wiekowych. Występ mażoretek tak spodobał się publiczności, że być może i w naszej gminie powstanie podobna grupa.

Na deser wystąpił duet An Drea e Karina, wykonujący piosenki włoskiego duetu Al Bano & Romina Power. Nie zabrakło więc dobrze znanych przebojów – Felicita, Ci sara, Tu sultanto tu i wielu innych. Występ śpiewającego małżeństwa zakończyło wykonanie piosenki Liberta, co stanowiło nawiązanie do obecnej sytuacji za naszą wschodnią granicą.

Wojna w Ukrainie spowodowała, że w naszym kraju pojawiło się wielu uchodźców, kilka ukraińskich rodzin znalazło już schronienie i w naszej gminie. To właśnie na zaspokojenie ich potrzeb kwestowali szczercowscy harcerze – serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli dziś ten szczytny cel i dołożyli cegiełkę do prowadzonej zbiórki.

źródło: Gmina Szczerców

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz