Home Kronika policyjna Pijany kierowca pędził 166 km/h.

Pijany kierowca pędził 166 km/h.

by admin
259 wejść

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych miał 31-letni kierowca audi. Mężczyzna wpadł w ręce łódzkiej grupy SPEED, kiedy na drodze K74 pędził z nadmierną prędkością. Kierowanie w stanie nietrzeźwości i na zakazie to przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Za przekroczenie prędkości o 76 km/h kierowca otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych. Apelujemy o bezpieczną jazdę!

8 marca 2022 roku policjanci z łódzkiej grupy SPEED pełnili służbę między innymi na terenie powiatu bełchatowskiego. Po godzinie 11.00, jadąc od strony Wielunia w kierunku Bełchatowa drogą K74, zwrócili uwagę na pojazd marki Audi, który poruszał się z nadmierną prędkością.

Kierowca jechał z prędkością 166 km/h na odcinku drogi, gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 90 km/h. W ten sposób popełnił on wykroczenie, za które taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości 2500 złotych. Po włączeniu sygnałów dźwiękowych i świetlnych policjanci dali kierowcy wyraźny znak nakazujący zatrzymanie się. W czasie kontroli od kierowcy policjanci wyczuli zapach alkoholu, a badanie stanu trzeźwości wykazało, że 31-letni bełchatowianin miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązującego zakazu. Jest to przestępstwo, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W czasie tej interwencji policjanci z łódzkiej grupy SPEED nałożyli na bełchatowianina dwa mandaty karne, jeden z nich w wysokości 2500 złotych za przekroczenie prędkości o 76 km/h, drugi w wysokości 500 złotych za nieodpowiedni stan techniczny pojazdu.

Mundurowi zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Ja 9 marca 2022 - 21:45

Jak nie jest resortowym politykiem, lub dzieckiem polityka to ma problem. Jeżeli ma koneksje to policjanci mają problem.

Reply

dodaj komentarz