Home Powiat Ponad ośmiuset ukraińskich uchodźców przebywa aktualnie na terenie naszego powiatu.

Ponad ośmiuset ukraińskich uchodźców przebywa aktualnie na terenie naszego powiatu.

by admin
335 wejść

Ponad ośmiuset ukraińskich uchodźców przebywa aktualnie na terenie naszego powiatu. Dwie grupy – łącznie trzysta osób, przebywa w Słoku i Wawrzkowiźnie, gdzie zostali ulokowani przez służby Wojewody Łódzkiego. Pozostali korzystają z zakwaterowania prywatnego oraz komunalnego.

Gminy powiatu bełchatowskiego przedłożyły Staroście Bełchatowskiemu informację o liczbie mieszkańców Ukrainy, przebywających na ich terenie. Z danych wynika, że z zakwaterowania prywatnego korzysta 489 osób. Najwięcej – 255, mieszka w Bełchatowie, 101 – w gminie Kluki, 66 – w gminie Kleszczów, 17 – w gminie Szczerców, 15- w gminie Rusiec, 14 – w gminie Bełchatów, 12 – w gminie Zelów, 9 – w gminie Drużbice.

Ponadto samorządy gmin Kleszczów i Rusiec zorganizowały zakwaterowanie dla łącznie 15 uchodźców w swoich zasobach komunalnych. Te liczby z pewnością będą się zmieniać. Jak poinformował wczoraj wicewojewoda Karol Młynarczyk podczas widekonferencji z samorządami z Łódzkiego, będą napływać do nas kolejni Ukraińcy. Zakłada się, że zatrzymają się w województwie na określony czas z możliwością relokacji do innych miejsc.

źródło: Starostwo Powiatowe/ Agnieszka Zawodzińska

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Anonim 10 marca 2022 - 05:38

Dlaczego plebanię są puste tam można ulokować uchodźców

Reply

dodaj komentarz