Home Wiadomości Przebudowa skrzyżowania ciąg dalszy. Będzie zamknięta 1 Maja z Kwiatową.

Przebudowa skrzyżowania ciąg dalszy. Będzie zamknięta 1 Maja z Kwiatową.

by admin
132 wejść

Od poniedziałku, 21 marca zostanie zamknięte skrzyżowanie ulic Kwiatowej i 1 Maja. Ma to związek z trwającą przebudową ul. Kwiatowej. Inaczej też pojadą miejskie autobusy. Szczegóły tymczasowej organizacji ruchu można sprawdzić na mapce poniżej artykułu.

Pierwszy etap remontu ul. Kwiatowej dobiega końca. Gotowa jest sieć wodociągowa oraz instalacje: wodna, sanitarna i deszczowa. Podłoże zostało utwardzone, trwa budowa chodników, ciągu pieszo-rowerowego oraz oświetlenia.

Kolejny etap zakłada przebudowę skrzyżowania ulic Kwiatowej i 1 Maja. By zwiększyć przepustowość samej ul. Kwiatowej, drogowcy wykonają prawoskręt właśnie w 1 Maja. Co za tym idzie, istniejąca sygnalizacja świetlna wymaga modernizacji. Poza tym konieczne jest wykonanie oświetlenia oraz niezbędnych prac drogowych. Dlatego też na czas robót, od poniedziałku, 21 marca, skrzyżowanie zostanie zamknięte. W tym rejonie obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Co ważne, skrzyżowanie wyłączone będzie także z ruchu pieszych.

Tymczasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Kwiatowa / 1 Maja

  • skręcając w prawo z ul. Pileckiego ruch możliwy będzie jedynie do przychodni i policji, aby ominąć skrzyżowanie, należy wcześniej skręcić w ul. Okrzei, a następnie w ul. Dąbrowskiego,
  • jadąc ul. Okrzei, można skręcić w ul. Kwiatową, ale dojazd będzie możliwy wyłącznie do marketu,
  • jadąc od stadionu z ul. 1 Maja można skręcić w ul. Dąbrowskiego: w prawo – w stronę Placu Wolności lub w lewo – w kierunku os. Okrzei.

Jak pojadą emzetki

Zamknięcie skrzyżowania ulic Kwiatowej i 1 Maja, skutkować będzie także zmianą tras emzetek linii nr 1, 2, 3, 4, 5, 6, 10. Wyłączone z użytkowania zostaną przystanki na 1 Maja przy policji i liceum. Z kolei na ul. Dąbrowskiego nie będą zatrzymywać się autobusy linii 3, 4, 5, 6, 10. Utworzone zostaną także tymczasowe przystanki dla linii 1 i 2. Szczegóły dotyczące zmian w komunikacji miejskiej, można znaleźć na stronie Miejskiego Zakładu Komunikacji http://www.mzk.belchatow.pl/.

Wszystkie prace związane z przebudową ul. Kwiatowej kosztować będą 5,5 mln zł. Na realizację tego zadania miasto pozyskało 1,9 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Drogowych. Inwestycję współfinansuje także powiat bełchatowski – mowa o 750 tys. zł.

Mapa poglądowa tymczasowej organizacji ruchu w związku z przebudową skrzyżowania ulic Kwiatowej i 1 Maja

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz