Home Regionalne Będą nowe mieszkania na osiedlu „Łuszczanowice”.

Będą nowe mieszkania na osiedlu „Łuszczanowice”.

by admin
317 wejść

Gmina Kleszczów przygotowuje budowę trzech kolejnych wielorodzinnych budynków na osiedlu „Łuszczanowice”. Niedawno została podpisana umowa z firmą projektową, która w ciągu 6 miesięcy opracuje dokumentację techniczną tej nowej inwestycji mieszkaniowej.

Zgodnie z założeniami, przekazanymi projektantowi przez gminę, w trzypiętrowych budynkach znajdzie się łącznie 57 komunalnych mieszkań. Wśród 19 lokali mieszkalnych, które ma pomieścić jeden blok, będzie 11 mieszkań 3-pokojowych z aneksem kuchennym oraz po 4 lokale jedno- i dwupokojowe – także z kuchennymi aneksami.

Jeden budynek zajmować będzie blisko 410 m kw. powierzchni. Obok bloków mieszkalnych na osiedlu „Łuszczanowice” powstaną również segmenty garażowe.

Do przetargu na wykonanie dokumentacji dla kolejnej inwestycji mieszkaniowej Gminy Kleszczów przystąpiło aż dziewięć biur projektowych, mających swoje siedziby m.in. w Poznaniu, Łodzi, Kielcach, Częstochowie, Lesznie i Kaliszu. Najwięcej punktów uzyskał wykonawca z Kalisza. Jego oferta z ceną 164 tys. zł brutto obejmuje opracowanie dokumentacji architektonicznej, konstrukcyjno-budowlanej, instalacyjnej (ogrzewanie, wentylacja, gaz, woda, kanalizacja, elektryka, telekomunikacja) i rozwiązań komunikacyjnych na terenie osiedla wraz z wykonaniem kosztorysu, przedmiarem robót, uzyskaniem ostatecznego pozwolenia na budowę oraz nadzorem autorskim.

źródło: Gmina Kleszczów/ Jerzy Strachocki/ foto: fb/osiedleluszczanowice

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz