Home Wiadomości Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ulicy Budryka.

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę ulicy Budryka.

by admin
246 wejść

Remont ulicy Budryka od skrzyżowania z ul. Staszica do ul. Skaleniowej, a także osiedlowych ulic na os. Binków to wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Miasto szuka właśnie wykonawcy, który podejmie się tego zadania. Swoje oferty potencjalne firmy mogą składać do 21 kwietnia. Po rozstrzygnięciu przetargu będzie wiadomo, kiedy dokładnie inwestycja ruszy, a także jaki będzie harmonogram i kolejność wykonywanych robót.

– Będzie to największa drogowa inwestycja, jaką do tej pory realizował bełchatowski samorząd na osiedlowych drogach. Zakres prac jest duży, dlatego planujemy podzielić je na dwa etapy. Chcielibyśmy, aby najpierw ruszyły roboty na Budryka, później zajmiemy się budową: Złotej, Jurajskiej, Dolomitowej, św. Kingi, Rubinowej, fragmentu Jana Kiepury oraz ulicy, która nie ma jeszcze nazwy – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Na wykonanie wszystkich prac wykonawca będzie mieć 24 miesiące od podpisania umowy.

Na przebudowę ul. Budryka oraz 7 osiedlowych ulicy miasto zdobyło gigantyczne dofinansowanie  – mowa o niebagatelnej kwocie 18 mln zł w ramach rządowego Funduszu Polski Ład: Inwestycji Strategicznych. Bełchatów jest jednym z miast, które otrzymało największe dofinansowanie.

źródło: UM Bełchatów/ ADA

Może Cię zainteresować

1 komentarzy

Gombrowicz 6 kwietnia 2022 - 15:36

Mnie zastanawia to kiedy zrobią ulice Hubala Norwida i Gombrowicz + parking bo jakość tych dróg i dziur które są tam prosi się o pomstę do nieba

Reply

dodaj komentarz