Strona domowa Kronika policyjna Groźny wypadek na DK-74. Kierowca busa nie zatrzymał się na stopie.

Groźny wypadek na DK-74. Kierowca busa nie zatrzymał się na stopie.

by admin
198 wejść

Bełchatowscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze DK-74 w miejscowości Mierzynów, na terenie gminy Rusiec. Wstępnie ustalono, że przyczyną tego niebezpiecznego zdarzenia było niezatrzymanie przed znakiem STOP i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Apelujemy o ostrożność. Chwila nieuwagi, rozkojarzenie mogą być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

5 kwietnia 2022 roku, o godz. 6.45, oficer dyżurny bełchatowskiej policji został powiadomiony o zderzeniu drogowym dwóch pojazdów na drodze DK-74 w miejscowości Mierzynów, na terenie gminy Rusiec, w powiecie bełchatowskim. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 23-letni kierowca busa marki Mercedes, jadący od strony Wincentowa w kierunku miejscowości Dęby Wolskie, na skrzyżowaniu z drogą DK-74 nie zatrzymał się przed znakiem STOP.

Tym samym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 50-latce kierującej mazdą, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierowcy byli trzeźwi, podróżowali sami. Ostatecznie zostali oni przewiezieni do szpitali. Na miejscu pracowali strażacy i policjanci. Mundurowi wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów, ustalili świadków. Teraz sprawą zajmą się policjanci z wydziału do spraw wykroczeń i przestępstw w ruchu drogowym, którzy w prowadzonym postępowaniu ustalać będą wszystkie szczegóły tego zdarzenia.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X