Home Kronika policyjna Jednośladem bezpiecznie do celu. [ZDJĘCIA]

Jednośladem bezpiecznie do celu. [ZDJĘCIA]

by admin
349 wejść

Wraz z nadejściem wiosny na drogach zaczyna pojawiać się więcej miłośników jednośladów: rowerów, motorowerów, motocykli oraz hulajnóg elektrycznych. Przyjemność z jazdy jednośladem musi łączyć się z dbaniem o bezpieczeństwo zarówno własne jak i innych użytkowników dróg. Będąc ich użytkownikiem należy pamiętać, że na drodze każdy ma swoje prawa i obowiązki, których należy przestrzegać.

Dbanie o swoją widoczność na drodze, wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu jest gwarantem bezpiecznej podróży i bezpiecznego dotarcia do celu.

Akcję informacyjno-edukacyjną pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu” dedykowaną pieszym i cyklistom, tym razem zorganizowano na terenie Szczercowa. Wszystko odbyło się we współpracy z Wójtem Gminy Szczerców Krzysztofem Kamieniakiem. 7 kwietnia 2022 roku, przy targowisku w Szczercowie pojawili się policjanci na czele z Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego bełchatowskiej policji nadkom. Marcinem Kucnerem i Kierownikiem Posterunku Policji w Szczercowie asp. sztab. Przemysławem Ćwiklińskim oraz Wójt Gminy Szczerców Krzysztof Kamieniak.

W trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego pieszym i rowerzystom, którzy dzisiaj pojawili się w okolicy rynku, rozdawano elementy odblaskowe. Ponad 200 kamizelek trafiło w ręce mieszkańców gminy szczercowa. Do pieszych i rowerzystów trafiły też gadżety odblaskowe, opaski i breloczki. Mieszkańcy otrzymali również ulotki z informacją na temat bezpiecznych zachowań na drodze, właściwego poruszania się po drogach, zarówno przez pieszych jak i kierujących. Przypominano, że piesi muszą być świadomi zagrożeń związanych z nieostrożnym wejściem na przejście dla pieszych, w tym bezpośrednio przed jadący pojazd, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię, czy przebieganiem przez jezdnię.

W czasie dzisiejszych działań zachęcano do noszenia elementów odblaskowych. Zwracano uwagę, że w wielu sytuacjach odblask, noszony w odpowiedni sposób, ratuje życie. Powoduje, że piesi i cykliści są widoczni na drodze. Taka sytuacja w chwili zagrożenia na drodze daje kierowcy niezbędny czas i możliwość na właściwą rekcję. Dzisiaj przy szczercowskim rynku policjanci oraz Wójt Szczercowa, którzy wręczali mieszkańcom odblaski, „ubierali” pieszych i rowerzystów w odblaski, informowali, że poruszając się drogą należy dbać o swoją widoczność, ponieważ na drodze „modnie” jest być bezpiecznym.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz