Home Kronika policyjna Mieszkańcy złapali pijanego kierowcę.

Mieszkańcy złapali pijanego kierowcę.

by admin
207 wejść

Do zdarzenia doszło 7 kwietnia 2022 roku o godzinie 14.35 w Bełchatowie, w okolicy skrzyżowania ulic Grota Roweckiego i Kempfinówka. Dyżurny bełchatowskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Skierowani na miejsce policjanci zastali tam zgłaszającego oraz mężczyznę wskazanego jako kierującego citroenem.

Świadek zdarzenia, który jechał pojazdem „nauka jazdy” oświadczył, że zwrócił uwagę na pojazd marki Citroen. Sposób jazdy tego auta sugerował, że jego kierowca mógł być pijany. Auto jechało „wężykiem” całą szerokością jezdni. Citroen kilkakrotnie zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając inne auta do hamowania.

Świadek telefonicznie poinformował policję, a sam jechał za podejrzewanym. Na ulicy Grota Roweckiego kierujący citroenem stracił kontrolę nad pojazdem. Odbił się od krawężnika, uderzył w kosz i stanął w poprzek drogi. Ten moment wykorzystał zgłaszający. Podbiegł do kierowcy i zabrał mu kluczyki ze stacyjki. Od kierowcy citroena czuć było silną woń alkoholu. Podróżowało z nim dwóch również nietrzeźwych pasażerów.

Nieodpowiedzialny 31-letni kierowca został zatrzymany. Pobrano od niego krew do badań na zawartość alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie mężczyzna usłyszał zarzut. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz grzywna.

źródło: KPP Bełchatów/ nadkom. Iwona Kaszewska

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz