Home Regionalne Uczcili pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej. [ZDJĘCIA]

Uczcili pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej. [ZDJĘCIA]

by admin
326 wejść

Mieszkańcy Łękawy, ale także przedstawiciele władz samorządowych gminy Bełchatów i Powiatu Bełchatowskiego, kierownicy gminnych jednostek organizacyjnych, młodzież szkolna i strażacy z OSP zgromadzili się w kościele, by wspólnie oddać hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej.

Wspomniano także tragedię sprzed 12 lat, kiedy delegacja polskiego rządu na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim, udająca się na obchody kolejnej rocznicy „Katynia”, zginęła w katastrofie lotniczej. Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łękawie zaprezentowali wzruszający montaż słowno-muzyczny, w którym cytowali m.in. fragmenty listów i pamiętników więzionych oficerów, poezję i pieśni patriotyczne. Ofiary smoleńskiej katastrofy zostały uczczone przez zebranych minutą ciszy.

W obecności pocztów sztandarowych OSP i szkół podniosłość chwili podkreśliło wspólne zaśpiewanie hymnu państwowego. Delegacje władz, ale także Policji, organizacji pozarządowych i miejscowych kół gospodyń złożyły kwiaty pod pamiątkowymi tablicami. Wicestarosta Jacek Bakalarczyk zrobił to w imieniu samorządu Powiatu Bełchatowskiego.

źródło: Starostwo Powiatowe/ Gmina Bełchatów

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz