Home Kultura i edukacja Wiara, nadzieja, miłość. Piękny koncert dla Ukrainy.

Wiara, nadzieja, miłość. Piękny koncert dla Ukrainy.

by admin
237 wejść

Od samego początku agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę bełchatowianie pokazują, że mają wielkie serca – udzielają schronienia uciekającym przed wojną, przekazują dary, odpowiadają na wszelkie potrzeby. W pomoc postanowili się włączyć także bełchatowscy artyści, którzy przyjęli zaproszenie prezydent Marioli Czechowskiej do udziału w wyjątkowej charytatywnej inicjatywie artystycznej.

Organizując koncert „Wiara, nadzieja, miłość” chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy wspierają Ukraińców w tych trudnych chwilach – bełchatowianom za ich zaangażowanie i ogrom serca, ale także firmom oraz stowarzyszeniom. Dziękuję też wszystkim, którzy zechcieli przyjść na nasz koncert i w ten sposób dołożyć swoją „cegiełkę” do pięknego dzieła, jakim jest pomoc uchodźcom z Ukrainy – mówiła podczas koncertu prezydent Czechowska.

Całkowity dochód z wydarzenia zostanie wykorzystany na pomoc uchodźcom, którzy schronienie przed wojenną zawieruchą znaleźli w Bełchatowie. Zbiórkę pn. „Pomoc dla Ukrainy” ( nr 2022/727/OR z dn. 28.02.2022 r.) zorganizował bełchatowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża.

Naszym celem i zadaniem jest wspomaganie społeczności ukraińskiej, która w tej chwili znajduje się u nas. My, jako Polski Czerwony Krzyż, od pierwszego dnia, od samego początku, włączyliśmy się w akcję pomocy. I mogę zapewnić, że dokąd to będzie potrzebne, będziemy pomagać naszym braciom na Ukrainie. Dziękuję wszystkim Państwu, którzy kupili bilety na koncert i w ten sposób wsparli nasze działania oraz artystom za ten piękny gest solidarności – mówił Jan Ogrodniczak, prezes bełchatowskiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża.

Na scenie MCK PGE Gigantów Mocy wystąpili: chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Pasjonata”, chór „Cantabile” oraz chór „Bagatela”, zespół „Sounding Strings”, a także soliści: Tatiana Kopala, Valentyna Kindrates, Ania i Wala Tomusiak, Edyta Jasińska, Arkadiusz Załęczny oraz Arkadiusz Kruk. Program tego muzycznego spotkania nawiązywał do obecnej sytuacji, pozwolił również na chwilę zadumy i wytchnienia. Myślą przewodnią repertuaru były trzy tytułowe wartości – wiara, nadzieja i miłość. Tematyka ta obecna była we wszystkich utworach. „Miejcie nadzieję”, „Mamo tyś płakała”, „Nim wstanie dzień” czy „Kocham wolność” to tylko niektóre z piosenek, jakie zaprezentowali artyści.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz