Home Regionalne Włosi wspierają Ukraińców przebywających na terenie Gminy Szczerców. [ZDJĘCIA]

Włosi wspierają Ukraińców przebywających na terenie Gminy Szczerców. [ZDJĘCIA]

by admin
291 wejść

Gminę Szczerców odwiedziła w środę delegacja z włoskiej gminy Savignone. Wizyta zaprzyjaźnionych samorządowców ze słonecznej Italii była reakcją na inicjatywę wójta Krzysztofa Kamieniaka, który zwrócił się z prośbą o wsparcie dla ukraińskich uchodźców, przebywających na terenie gminy Szczerców. Wójt Savignone, Mauro Tamagno, nie pozostał głuchy na taką prośbę i natychmiast zorganizował zbiórkę wśród mieszkańców.

Mimo, że Savignone to niewielka gmina, zamieszkała przez około 3 tysiące ludzi, Włochom udało się zebrać duży zapas żywności, odzieży, środków higieny osobistej oraz pościeli i innych niezbędnych artykułów. Wójt Mauro Tamagno osobiście dostarczył zebraną pomoc na miejsce, a jego wizyta w Szczercowie była także okazją do krótkiego spaceru deptakiem nad Widawką. Włosi odwiedzili też świetlicę w Osinach, by zobaczyć w jaki sposób nasz samorząd przygotował się na przyjęcie zorganizowanych grup uchodźców z Ukrainy.

Przypomnijmy, na terenie naszej gminy przebywa około stu obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po 24 lutego, a więc uciekając przed działaniami wojennymi. Znaleźli oni schronienie w mieszkaniach prywatnych – z kolei samorząd Gminy Szczerców zorganizował 50 miejsc dla kolejnej grupy, która w każdej chwili może do nas trafić. Artykuły zebrane zarówno przez Włochów z Savignone, jak i pochodzące z gminnych zbiórek, są do dyspozycji ukraińskich uchodźców wojennych – można je odebrać kontaktując się z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczercowie, pod numerem telefonu 44 631 40 00.

źródło: Gmina Szczerców

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz