Home Wiadomości Ponad 300 bełchatowian dostało wezwanie na komisję wojskową.

Ponad 300 bełchatowian dostało wezwanie na komisję wojskową.

by admin
230 wejść

Ponad 300 bełchatowian dostało wezwanie do stawienia się przed Powiatową Komisją Lekarską. Kwalifikacją, która właśnie wystartowała, objęci są nie tylko mężczyźni z tzw. rocznika podstawowego, ale także ci urodzeni w latach 1998-2002, którzy nie mają jeszcze określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

W Bełchatowie, podobnie jak w całym województwie łódzkim, trwa kwalifikacja wojskowa 2022, która określić ma zdolności osoby do czynnej służby wojskowej i przygotowanie rekrutacji do ochotniczych form służby wojskowej. Stawić się na nią muszą mężczyźni, który kończą w tym roku 19 lat. Wezwania na badania otrzymali również mężczyźni urodzeni w latach 1998-2002, którzy z różnych przyczyn nie mają jeszcze określonej kategorii wojskowej, a także ci, którym w latach ubiegłych przyznano kategorię B, świadczącą o czasowej niezdolności do służby wojskowej w bieżącym roku. Nie zapomniano też o osobach pełnoletnich, które wcześniej zgłosiły gotowość służby żołnierskiej. W sumie kwalifikacja obejmie 329 mężczyzn (w tym 237 z rocznika podstawowego 2003), a także 4 kobiety.

Przypomnijmy, że osoby, które po raz pierwszy zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej powinny zabrać ze sobą: dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość, posiadaną dokumentację medyczną, aktualną fotografię o wymiarach 35 mm x 40 mm (bez nakrycia głowy), a także dokumenty potwierdzające wykształcenie lub posiadane kwalifikacje zawodowe albo zaświadczenie ze szkoły o kontynuowaniu nauki.

Osoby stawiające się do kwalifikacji wojskowej po raz kolejny, zabierają ze sobą dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość; dokumentację medyczną, dotyczącą zmian w stanie zdrowia, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 (lub 24) miesięcy oraz książeczkę wojskową.

Powiatowa Komisja Lekarska pracuje w siedzibie Starostwa Powiatowego przy ul. Pabianickiej 34. Badania mieszkańców Bełchatowa zakończą się 6 maja. W przypadku pytań dotyczących tegorocznej kwalifikacji wojskowej można skontaktować się z Wydziałem Spraw Społecznych bełchatowskiego Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 15, tel. 44 733 51 22.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz