Home Wiadomości Wracają Dni Bełchatowa. Zobacz kto na nich wystąpi.

Wracają Dni Bełchatowa. Zobacz kto na nich wystąpi.

by admin
24 wyświetleń

Po przerwie spowodowanej covidem do kalendarza miejskich imprez wracają Dni Bełchatowa. Muzyczny maraton zaplanowany jest na ostatni weekend czerwca. Dla bełchatowian zagrają lokalni artyści, a także gwiazdy dużego formatu: Myslovitz, Enej, Kękę czy MIG.

Dni Bełchatowa to największa, miejska impreza plenerowa. Przyciąga ona zawsze tłumy mieszkańców i gości, którzy mają okazję, aby przez trzy dni bawić się przy dźwiękach różnorodnej muzyki. Po dwuletniej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa ponownie zapraszamy na święto miasta. – Sytuacja epidemiczna jest na tyle stabilna, że rząd zniósł niemal wszystkie obostrzenia związane z covidem. Tym samym mamy zielone światło, aby wrócić z imprezami dużego formatu – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. – Cieszę się, że już niebawem – bo w ostatni weekend czerwca – będziemy mogli ponownie bawić się na Dniach Bełchatowa. Będzie muzycznie i rodzinnie. Nie zabraknie atrakcji dla młodszych, jaki starszych. Koncerty będą różnorodne, tak by każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie – dodaje prezydent Mariola Czechowska.

Koncertowy maraton rozpocznie się w piątek, 24 czerwca. Będzie to gratka szczególnie dla fanów hip-hopu i rapu. Na scenie plenerowej przy MCK PGE Gigantach Mocy wystąpią bowiem Vixen, Kleszcz i Kękę. Jako pierwszy zaprezentuje się Vixen, który w swoich utworach stawia na hip-hop, ale też wplata elementy innych gatunków jak rock, rock’n’roll, dubstep czy future bass. „Nie szukam poparcia”, „Krok”, „Kominek” to jedne z jego najbardziej rozpoznawanych kawałków. Kleszcz, czyli Łukasz Stępień to kolejny raper, który zagra w Bełchatowie. Ma on na swoim koncie albumy z różnymi artystami. Występował m.in. z Kamilem Bednarkiem, Rahimem, Tymkiem. Na youtube najchętniej słuchane są „Bajka o Kolorach”, „Bajka o motylku” czy „Pozdro bez”.

Gwiazdą piątkowych koncertów będzie Kękę – Piotr Dominik Siara, który znany jest już bełchatowskiej publiczności. Jego koncert w 2016 roku przyciągnął tłumy fanów. Nie ma się co dziwić, bo jego albumy pokrywają się nawet potrójną platyną, a piosenki na youtube osiągają miliony wyświetleń.

Na kolejne koncerty zapraszamy już na błonia przy Muzeum Regionalnym. Sobota to czas rodzinnej zabawy i pikniku. W Parku Olszewskich stanie wesołe miasteczko, będą też animacje dla dzieci, stoiska z rękodziełem i strefa gastronomiczna. Na scenie królować natomiast będą miejscowe zespoły i soliści. Wystąpią: Miejska Orkiestra Dęta, przedszkolaki, uczniowie szkół i lokalne chóry. Później koncertować będzie zespół Sounding Strings, którego liderem jest Arkadiusz Załęczny. Rockowych brzmień nie zabraknie także podczas występu Thrudy. Bełchatowska grupa występowała m.in. na Rocket Festiwal w Warszawie, m.in. z Comą, Luxtorpedą i Kamilem Bednarkiem i wieloma innymi artystami.

Na zakończenie sobotniej odsłony Dni Bełchatowa zagra Myslovitz, którzy na scenie są od prawie dwudziestu lat. Na swoim koncie mają dziesięć płyt i kilkanaście przebojów. Podczas koncertu na pewno nie zabraknie: „Dla Ciebie”, „Długość dźwięku samotności”, „Peggy Brown”.

Trzeci dzień święta miasta otworzy występ grupy tanecznej Rajka. Zaraz po niej na scenie pojawi się gwiazda disco polo – formacja MIG. Ma ona na swoim koncie cztery albumy i kilka hitów, wśród nich m.in. „Wymarzona” czy „Miód malina”. Później scena ponownie będzie należeć do lokalnych artystów.

Ze swoim koncertem wystąpią uczestnicy telewizyjnych muzycznych show: Tatiana Kopala, Paweł Bauer i Anna Serafińska. Gwiazdą zamykającą tegoroczne Dni Bełchatowa będzie Enej, czyli polsko-ukraiński zespół, który na naszej scenie gra już dokładnie od dwudziestu lat. Ich muzyka to mieszanka folku, rocka, ska, punku i ukraińskiej alternatywy. Ogromną popularność zyskali po swoim zwycięstwie w muzycznym programie telewizyjnym „Must be the music. Tylko muzyka”. Do dziś ich koncerty przyciągają tłumy fanów, na youtube najwięcej wyświetleń ma ich hit „Kamień z napisem Love” i „Symetryczno-liryczna”.

Jak widać najbliższe święto miasta upłynie pod znakiem dobrej i różnorodnej muzyki. Zadbaliśmy o to, by zagrały dla nas gwiazdy dużego formatu, ale też promować będziemy naszych utalentowanych, bełchatowskich artystów. Będzie to weekend muzycznych wrażeń i pełen atrakcji dla całych rodzin – mówi Jakub Kołodziejczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Kultury, które wspólnie z miastem organizuje Dni Bełchatowa.

źródło: UM Bełchatów/ ADA foto: FB/ Myslovitz

1 komentarz
0

Może Cię zainteresować

1 komentarz

Ania 19 kwietnia 2022 - 22:38

A co z DJ Ofim naszym Belchatowskim artyście?

Odpowiedz

skomentuj

X