Home Wiadomości Budowa nowego chodnika na ul. Olsztyńskiej.

Budowa nowego chodnika na ul. Olsztyńskiej.

by admin
245 wejść

Dobiegają końca prace związane z budową nowego chodnika na ul. Olsztyńskiej. Jednocześnie miasto prowadzi budowę zatoki parkingowej na ul. Hubala. Z nowych miejsc parkingowych będzie można korzystać już za kilka tygodni.

Bieżące utrzymanie dróg, chodników i ścieżek rowerowych to zadanie, które bezpośrednio wpływa na jakość życia w mieście oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Wszystkie zadania, jakie w ramach utrzymania są prowadzone, zmierzają do jak najlepszego skomunikowania miasta. Co roku w Bełchatowie powstają nowe ciągi pieszo-rowerowe, remontowane są ulice – zarówno główne, jak i osiedlowe, a także powstają nowe miejsca parkingowe. Obecnie ekipy spotkać można m.in. na ulicy Olsztyńskiej oraz na Przytorzu.

Jeśli chodzi o ulicę Olsztyńską, na fragmencie od Warszawskiej do Mazowieckiej budowany jest właśnie chodnik. Po korytowaniu, wykonaniu podbudowy i obrzeży, wykonawca układa ciąg pieszy z kostki betonowej. Ostatnim etapem tego zadania będzie natomiast uporządkowanie terenu. Prace dobiegają już powoli końca. Oznacza to, że po nowym, liczącym ok. 100 m długości chodniku mieszkańcy będą mogli spacerować już niebawem.

Jednocześnie drogowcy pracują na Przytorzu, a konkretnie za blokiem nr 2 przy ul. Hubala. W tym budynku miasto wynajmuje lokal Stowarzyszeniu Rodzin i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Przystań”. Rodzice przywożący swoje pociechy na zajęcia rehabilitacyjne korzystali ze znajdującego się obok parkingu. Teraz będą mieć do dyspozycji zatokę parkingową na 9 samochodów. Dzięki temu zaparkowanie w okolicach bloku będzie o wiele łatwiejsze. Zgodnie z umową zatoka powinna być gotowa do końca lipca.

Oba zadania, tj. budowa chodnika na Olsztyńskiej oraz zatoki parkingowej przy Hubala kosztować będą miasto ok. 140 tys. zł.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz