Home Wiadomości Błyskawiczne tempo przy budowie drogi między Okrzei a Dolnośląskim.

Błyskawiczne tempo przy budowie drogi między Okrzei a Dolnośląskim.

by admin
348 wejść

Ma poprawić komunikację w centrum miasta i rozładować tworzące się w okolicach targowiska korki. Mowa o łączniku między ulicami Okrzei a Kopeckiego, którego budowa idzie bardzo sprawnie. Kiedy kierowcy pojadą drogą łączącą dwa największe bełchatowskie osiedla?

– Tempo prac jest naprawdę bardzo wysokie, co nas ogromnie cieszy. Zgodnie z umową na wybudowanie drogi wykonawca ma czas do września przyszłego roku, ale wspólnie z wykonawcą robimy wszystko, by inwestycję zakończyć jak najszybciej – mówi odpowiedzialny m.in. za miejskie inwestycje wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. – Łącznik powinien znacznie rozładować natężenie komunikacyjne na Wojska Polskiego, jednej z bardziej newralgicznych ulic w naszym mieście. Kierowcy będą mogli sprawnie przejechać między dwoma największymi bełchatowskimi osiedlami, czyli Dolnośląskim oraz Okrzei. Z pewnością przełoży się to na zmniejszenie korków w centrum, szczególnie w godzinach szczytu – dodaje wiceprezydent Matyśkiewicz.

Łącznik będzie prowadzić przez nieużytki między miejskim targowiskiem a osiedlem Okrzei. Mowa o terenach pomiędzy Bełchatowską Spółdzielnią Mieszkaniową a placem zabaw (popularnym Statkiem pirackim), i dalej obok boisk w pobliżu osiedla Słonecznego. Roboty, które prowadzi firma PUH DOMAX z Boronowa, przebiegają zgodnie z harmonogramem. Zgodnie projektem w ramach inwestycji powstanie jezdnia o zmiennej szerokości od 6 do 8 metrów, most na rzece Rakówce oraz obustronne chodników. Nowa droga będzie miała oświetlenie, a także ścieżkę rowerową w obrębie ulicy Okrzei.

Niemal gotowe są już kanalizacja deszczowa oraz sieci wodociągowa i sanitarna. Od strony Okrzei drogowcy wykonali nasyp, wzmocnili podłoże, położyli podbudowę oraz okrawężnikowali przyszłą jezdnię. Mocno zaawansowane są również roboty związane z budową chodników. Z kolei od strony targowiska trwa przygotowanie podłoża pod warstwę stabilizacji gruntu. Jednocześni ekipy pracują nad wykonaniem mostu. Zamontowano już ścianki szczelne oraz wykonano żelbetonowe fundamenty pod ściany czołowe.

Zgodnie z umową łącznik powinien być gotowy najpóźniej we wrześniu 2023 roku. Koszt budowy tej ponad półkilometrowej drogi to nieco ponad 5,7 mln zł. Na realizację zadania miasto pozyskało blisko 4 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu inwestycji Lokalnych.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz