Home Wiadomości Bełchatów pomaga uchodźcom.

Bełchatów pomaga uchodźcom.

by admin
208 wejść

Uchodźcy z Ukrainy mieszkający na terenie miasta otrzymują z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej bieżącą pomoc, od żywności, po potrzebne ubrania, artykuły szkolne i piśmiennicze po środki higieny osobistej i chemię gospodarczą. Są to artykuły pierwszej potrzeby. Codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy MOPS-u, (we wtorki do godziny 17:00), osoby z Ukrainy, mogą zgłaszać się do siedziby przy Staszica 18. 

Blisko 800 Ukraińców z terenu miasta, którzy zgłosili się do programu realizowanego w ramach Banku Żywności, otrzyma zapas jedzenia. 

W środy w Gwarku na osiedlu Dolnośląskim wydawana jest chemia gospodarcza oraz środki higieny osobistej. Produkty o wartości 300 tys. złotych przekazane zostało do miasta przez Procter & Gamble.    

Dzięki wsparciu bełchatowskiego Polskiego Czerwonego Krzyża, różnych organizacji i stowarzyszeń, a także hojności mieszkańców, artykułów pierwszej potrzeby nie brakuje, w tym również i sezonowych ubrań. Wystarczy wcześniej poinformować MOPS, co jest nam potrzebne, by dać pracownikom czas, na przygotowanie konkretnego asortymentu.

źródło: UM Bełchatów/ KR

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz