Home Kultura i edukacja Studenci UTW zakończyli kolejny rok nauki.

Studenci UTW zakończyli kolejny rok nauki.

by admin
339 wejść

Za nami rok akademicki 2021/2022 na bełchatowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Uroczyste zakończenie w MCK PGE Gigantach Mocy było okazją do podsumowania całorocznej pracy studentów, podziękowań oraz wręczenia pamiątkowych dyplomów. Słuchaczom, a także instruktorom oraz wykładowcom, życzenia złożyła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

– Gratuluję Państwu ogromnej pasji, zaangażowania oraz talentu. Dziękuję również za wiele pięknych inicjatyw. Dziękuję, że wspólnie organizujemy koncerty i artystyczne imprezy w naszym mieście, wierzę, że tak będzie również w kolejnych latach – mówiła prezydent Czechowska. – Uniwersytet Trzeciego jest wielką dumą naszego miasta. To wielkie wsparcie dla przestrzeni kulturalnej Bełchatowa. Jestem bardzo dumna z naszych studentów – dodała prezydent.

Wszyscy słuchacze, których obecnie jest blisko trzystu, otrzymali „promocję” na kolejny rok nauki. Jak sami przyznają, znaleźli tu przestrzeń do realizacji swoich marzeń oraz odkrywania nowych zainteresowań i pasji.

– Uniwersytet pomaga nam zachować młodość i zorganizować czas na emeryturze. Dzięki temu jesteśmy energiczni, sprawni i możemy jeszcze wiele przekazać następnemu pokoleniu, czyli naszym wnukom – mówi jedna ze studentek, pani Bogumiła Barańska-Cieślak.

Działający przy Miejskim Centrum Kultury bełchatowski UTW skupia seniorów, którzy udowadniają, że aktywność nie kończy się wraz z zakończeniem pracy zawodowej. W ofercie uniwersytetu znajdują się bowiem różnorodne zajęcia, nie tylko te stricte edukacyjne, jak chociażby nauka języków angielskiego i niemieckiego czy informatyka. Nie brakuje również warsztatów kulturalnych czy prozdrowotnych. Studenci chętnie korzystają z wyjść na basen, gimnastyki korekcyjnej czy jogi. Dużą popularnością cieszą się ponadto zajęcia ogólnorozwojowe, psychologiczne i rękodzielnicze. Seniorzy udzielają się w sekcji turystycznej, śpiewają w chórze Pasjonata i tańczą w grupie Super Star. Niemal co roku wychodzą również z kolejnymi inicjatywami i propozycjami nowych zajęć, np. fotograficznych czy nordic walking.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz