Strona domowa Wiadomości Przetarg na budowę gmachu Sądu Rejonowego w Bełchatowie.

Przetarg na budowę gmachu Sądu Rejonowego w Bełchatowie.

by admin
78 wejść

Sąd Apelacyjny w Łodzi, który jest głównym inwestorem budowy nowego gmachu dla bełchatowskiego Sądu Rejonowego, rozpoczął kolejny etap realizacji tego ważnego dla naszego miasta przedsięwzięcia. Mowa o postępowaniu przetargowym, w którym wyłoniony ma zostać wykonawca. Jak mówi prezydent Mariola Czechowska, to bardzo dobra informacja dla czekających na mieszkania bełchatowian.

W 2017 roku zawarliśmy porozumienie, na mocy którego przekazaliśmy na rzecz sądu działki przy ul. Pabianickiej, w zamian obecny gmach sądu przy ul. Okrzei przejdzie na własność miasta. Budynek chcemy zagospodarować na budynek mieszkalny. W sumie powinno w nim powstać kilkadziesiąt nowych mieszkań – mówi prezydent Czechowska.Prace adaptacyjne będą ruszyć kiedy bełchatowski sąd przeniesie się do nowej siedziby. Dlatego też informacja o ogłoszeniu przetargu jest dla nas wszystkich tak istotna – dodaje prezydent.

Zgodnie z projektem nowy budynek sądu będzie miał cztery kondygnacje, z których jedna – ze względu na ukształtowanie terenu – znajdzie się częściowo pod ziemią. Główne wejście do budynku znajdować się będzie od strony ul. Pabianickiej, a w jego pobliżu wybudowany zostanie parking dla interesantów. Przy wejściu znajdą się m.in. portiernia, biuro obsługi interesantów, ogólne biura podawcze, szatnia oraz bufet. Zgodnie z projektem sale rozpraw znajdą się na dwóch pierwszych kondygnacjach. Mowa o salach wydziałów: Cywilnego, Karnego, Rodzinnego i nieletnich, Pracy oraz Ksiąg Wieczystych. W budynku swoją siedzibę będzie mieć także ośrodek kuratorski, znajdą się w nim także dodatkowe pomieszczenia archiwów. Szacowany koszt inwestycji to ok. 33 mln zł.

Wykonawcy zainteresowani pozyskaniem tak dużego zlecenia mogą składać swoje oferty do 27 czerwca. Szczegółowe informacje na temat postępowania przetargowego znaleźć można na stronie Sądu Apelacyjnego w Łodzi (https://lodz.sa.gov.pl/index.php?p=new&id=418&idg=m2).  

Przypomnijmy, że zgodnie ze wspomnianym porozumieniem, jakie miasto zawarło z prezesem sądu oraz reprezentującym Skarb Państwa starostą bełchatowskim, inwestor (Sąd Apelacyjny w Łodzi) zadeklarował, że wszystkie prace związane z budową nowej siedziby bełchatowskiego Sądu Rejonowego powinny zakończyć się w 2025 roku.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X