Home Edukacja Na pikniku w „piątce”. [ZDJĘCIA]

Na pikniku w „piątce”. [ZDJĘCIA]

by admin
347 wejść

Miejskie przedszkola wracają do organizacji wiosennych, plenerowych pikników, których tradycję przerwała epidemia koronawirusa. Wspólne świętowanie w miniony czwartek, 2 czerwca odbyło się w Przedszkolu Samorządowym nr 5. Tym razem Piątka postawiła na morskie kilmaty. Uczestnicy pikniku na nudę na pewno nie narzekali, bo atrakcji było sporo. Występy przedszkolaków, sportowe zawody dla rodziców, wspólne zabawy przy muzyce – to tylko część z nich. Był tez konkurs na najsmaczniejsze ciasto wykonane wspólnie przez rodziców i dzieci, szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, spotkanie ze strażnikiem miejskim, policjantem i druhem OSP. Nie zabrakło też balonowych zwierzątek, brokatowych tatuaży i fotobudki.

Cieszę się, że możemy powrócić do normalności i wspólnego, rodzinnego świętowania w przedszkolach. Wiem z doświadczenia, że takie pikniki to dla przedszkolaków wyjątkowy czas. Przychodzą rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i wszyscy razem się bawią. To także możliwość pokazania umiejętności jakie w ostatnim czasie zdobyły dzieci, stąd przedstawienia i pokazy tanecznepowiedział Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.  

Zabawa jest fantastyczna, dziękuję serdecznie za zaproszenie. Takie piknik są niezwykle ważne, bo to okazja do integracji rodziców, dzieci i nauczycieli. Dzięki temu przedszkole tętni życiem – dodał Tomasz Trzaskacz, dyrektor delegatury łódzkiego Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Trybunalskim, który również wziął udział w pikniku.

źródło: UM Bełchatów/ ADA

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz