Strona domowa Sport Miejskie stypendystki z medalami ME w taekwon-do

Miejskie stypendystki z medalami ME w taekwon-do

by admin
115 wejść

Ogromny sukces miejskich stypendystek. Natalia Ciążyńska oraz Olena Papuga z Mistrzostw Europy w taekwon-do przywiozły srebrne i brązowe medale. Z zawodniczkami oraz zawodnikami Bełchatowskiej Akademii Taekwon-do spotkał się wiceprezydent Bełchatowa, który w imieniu prezydent Marioli Czechowskiej pogratulował dotychczasowych sukcesów oraz życzył kolejnych równie udanych występów.

Bełchatów może pochwalić się kolejnymi osiągnięciami młodych sportowców. Tym razem uprawiających sztuki walki. Nasze miasto, a także barwy klubowe, fantastycznie reprezentowały dwie zawodniczki Bełchatowskiej Akademii Taekwon-do. Natalia Ciążyńska oraz Olena Papuga, tegoroczne sportowe stypendystki Bełchatowa, z majowych Mistrzostw Europy w chorwackim Poreču przywiozły cztery krążki. Dwa srebrne medale wywalczyły w układach drużynowych, indywidualnie zaś Natalia została wicemistrzynią Europy w testach siły, Olena natomiast stanęła na trzecim stopniu podium w walkach indywidualnych. Ze świeżo upieczonymi medalistkami, a także ich klubowymi koleżankami, kolegami i trenerami, spotkał się wiceprezydent Bełchatowa, Łukasz Politański.

Mam ogromny szacunek dla wszystkich, którzy uprawiają sport, czy to amatorsko, czy zawodowo. Udowadniacie, że można dziś żyć inaczej, pięknie łączyć obowiązki domowe i szkolne ze sportową pasją. Serdecznie gratuluję Wam każdego sukcesu, na który ciężko pracujecie podczas swoich wielogodzinnych treningów. Zasłużyliście w pełni na nasz podziw i uznanie – mówi wiceprezydent Politański. – Jednocześnie życzę Wam kolejnych fantastycznych startów, po których o Bełchatowie  będzie słychać nie tylko w naszym kraju, ale także w Europie. Już dziś dziękuję Wam za to serdecznie, bo to najlepsza promocja naszego miasta – dodaje wiceprezydent.

Jak mówi jedna z medalistek, Olena Papuga, sukces na międzynarodowej arenie nie przychodzi sam z siebie. – Trenuję taekwon-do już od dziewięciu lat. W tym roku dostałam się do kadry narodowej i od raz udało mi się stanąć na podium Mistrzostw Europy. To dla mnie wielkie wyróżnienie, ale także dowód na to, że warto ciężko pracować – mówi zawodniczka.

Stypendystkom miasta, a także ich koleżankom i kolegom z klubu gratulujemy fantastycznych osiągnięć na sportowych arenach. Jednocześnie życzymy, aby z każdego startu przywozili kolejne medale.

źródło: UM Bełchatów/ AP

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz

X