Home Wiadomości Trwa remont chodników na Dolnośląskim.

Trwa remont chodników na Dolnośląskim.

by admin
417 wejść

Trwają roboty związane z remontem osiedlowych chodników. Teraz ekipy pracują na osiedlu Dolnośląskim. W najbliższym czasie drogowcy pojawią się także m.in. na ul. Paderewskiego i Książęcej.

– Remonty chodników prowadzimy systematycznie. Każdego roku modernizujemy kolejne. To inwestycja nie tylko w estetykę naszych osiedli, ale przede wszystkim w bezpieczeństwo mieszkańców. Roboty przebiegają sprawnie, W ciągu dwóch miesięcy powinniśmy zakończyć wszystkie te zaplanowane – mówi Dariusz Matyśkiewicz, wiceprezydent Bełchatowa.

Drogowcy zakończyli już remont chodników w pobliżu bloków 301 i 303. Zakres prac obejmował demontaż starych płyt, wymianę krawężników i obrzeży, a także położenie nowej nawierzchni z kostki betonowej. 

Jednocześnie miasto odnawia schody i rampy dojazdowe do butików znajdujących się przy placu Narutowicza. Dodatkowo tam, gdzie to konieczne, naprawiana jest nawierzchnia miejsc parkingowych.

Na tym nie koniec robót zaplanowanych na najbliższych kilka tygodni. Remontowane będą również chodniki przy kilku kolejnych blokach na os. Dolnośląskim. Dodatkowo drogowcy zajmą się także ciągami pieszymi przy ul. Paderewskiego 6 i Książęcej. W tym ostatnim przypadku nowy chodnik położony zostanie na całej długości ulicy po jej prawej stronie. Wspomniane remonty powinny zakończyć się w lipcu.

To tylko część zadań, jakie miasto prowadzi w ramach bieżącego utrzymania dróg i chodników. Na realizację wszystkich zaplanowanych na 2022 rok w miejskim budżecie zabezpieczono ok. 1,5 mln zł.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz