Home Wiadomości Święto Bożego Ciała na ulicach Bełchatowa w trzech parafiach. [ZDJĘCIA]

Święto Bożego Ciała na ulicach Bełchatowa w trzech parafiach. [ZDJĘCIA]

by admin
667 wejść

Wierni w uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa bełchatowianie ruszyli w trasy we wszystkich miejskich parafiach, do czterech ołtarzy po mszach świętych. Procesje Bożego Ciała przeszły wcześniej zaplanowanymi trasami. Boże Ciało to uroczystość liturgiczna obchodzona w kościele katolickim co roku. To święto “ruchome”, dlatego każdego roku pojawia się w kalendarzu w innym terminie. Niezmienne jest to, że zawsze przypada w czwartek po oktawie Zesłania Ducha Świętego.

Największa bełchatowska procesja wyruszyła zaraz po mszy świętej o godzinie 10.00 na osiedlu dolnośląskim. Pierwszy ołtarz znajdował się przy bloku nr 137, kolejne ołtarze znajdowały się przy blokach 132 i 336, by na koniec wrócić na plac kościelny.

Procesja w kościele farnym wyruszyła około godziny 11.30 i jak co roku wierni przeszli ulicami Mielczarskiego, Czaplinieckiej, Pileckiego i Kościuszki. 

W parafii NMP Nieustającej Pomocy na os. Olsztyńskim msza święta rozpoczęła się o godz. 11. Procesja przeszła ulicami Popiełuszki, Słonecznej, Polnej i Siewnej.

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz