Home Wiadomości Miejskie lodowisko będzie jak nowe.

Miejskie lodowisko będzie jak nowe.

by admin
360 wejść

Trwa drugi etap przebudowy i modernizacji lodowiska miejskiego przy ulicy Edwardów 6, na osiedlu Dolnośląskim. W ramach zadania wymienione zostaną m.in. poszycie samego obiektu   oraz garażu na rolby. Wyłoniony w przetargu wykonawca, czas na wykonanie wszystkich prac ma do września.

To kolejny etap modernizacji i przebudowy tego obiektu. Po zakończeniu prac stanie się on estetyczny, nowoczesny i w pełni funkcjonalny. Postęp prac już widać gołym okiem. Zmieni się nie tylko sam wygląd konstrukcji, ale również jego infrastruktury towarzyszącej. Umowa zawarta z wykonawcą obejmuje prace rozbiórkowe ścian i dachu hali, garażu na rolby, wykonanie płyty fundamentalnej wraz z topielnikiem oraz konstrukcji stalowej garażu. Zmieni się również samo lodowisko, które zyska nowy dach i ściany boczne. Warto dodać, że obiekt będzie spełniał wszystkie warunki dotyczące bezpieczeństwa w tym dróg ewakuacyjnych.

W miejsce rozebranego chodnika przy lodowisku, powstanie nowy. Oprócz tych prac zaplanowano również wykonanie instalacji deszczowej hali i garażu na rolby wraz z podłączeniem do sieci kanalizacyjnej, zainstalowana będzie nowa zewnętrzna instalacja wodociągowa i sanitarna w pomieszczeniu na roby oraz kompletna instalacja elektryczna wraz z rozdzielnią zasilającą. Wszystkie te prace mają być wykonane zgodnie z przygotowaną dla tego zadania dokumentacją techniczną.

W drodze przetargu wyłoniona została łódzka firma „Orzeł Budownictwo”, która zaproponowała najniższą cenę. Wartość zadania to blisko 790 tys. zł.  

Warto przypomnieć, że miejskie lodowisko w ubiegłym roku stało się obiektem całorocznym. Dzięki realizacji zadania zgłoszonego do Budżetu Obywatelskiego dostosowano jego płytę do rolkowiska. W sezonie letnim mogą z niego  korzystać rolkarze, zimą natomiast amatorzy łyżwiarstwa i hokeja.  

źródło: UM Bełchatów/ KR

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz