Home Wiadomości Nawet 75% bonifikaty na wykup mieszkania.

Nawet 75% bonifikaty na wykup mieszkania.

by admin
386 wejść

W zasobach miasta jest jeszcze około 900 lokali mieszkaniowych, które najemcy w ramach pierwokupu będą mogli wykupić na własność. – Po raz kolejny wprowadzamy możliwość wykupienia mieszkań komunalnych z bonifikatą, tym razem będzie można z niej skorzystać do końca stycznia 2023 r. – mówi wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz. Uchwała dotyczy  najemców lokali komunalnych, którzy nie posiadają zaległości w opłatach czynszu. Nie obejmuje za to budynków przeznaczonych do rozbiórki, znajdujących się na obszarach, dla których plan zagospodarowania przestrzennego Bełchatowa nie przewiduje zabudowy mieszkaniowej oraz lokali socjalnych, zastępczych i zamiennych.

Uchwalone przez radnych bonifikaty sięgają od 65 proc. do 75 proc. Najniższa obejmuje mieszkania komunalne na osiedlu Binków. Najemcy, którzy będą chcieli skorzystać z tej okazji mogą liczyć na 65 % upust przy jednorazowej wpłacie 35% wartości przed zawarciem umowy.

Na lokale mieszkalne mieszczące się na osiedlach Dolnośląskim, Przytorze, Okrzei, a także przy ulicach Czaplinieckiej, Kwiatowej i Pabianickiej zniżka wynosi 70 proc. Tu warunkiem skorzystania z niej jest jednorazowa wpłata w wysokości 30 proc. przed zawarciem umowy.   

Najwyższą bonifikatą sięgającą 75 proc. wartości mieszkania objęte są lokale na osiedlach 1000-lecia, Wolność, 1 Maja, Budowlanych, Żołnierzy POW oraz przy ulicach Fabrycznej, Sienkiewicza, Czyżewskiego, a także w tych kamienicach, w których jest do 10 mieszkań. Tu warunkiem skorzystania ze zniżki jest jednorazowa wpłata 25 proc. wartości lokalu, przed zawarciem umowy.

Na dodatkowe 5 proc. upustu mogą liczyć rodziny wielodzietne ( min. 3 dzieci zamieszkujących wspólnie w lokalu). Również 5 proc. bonifikaty mogą otrzymać kombatanci, ofiary represji wojennych i powojennych.  Z tym zastrzeżeniem, że te dodatkowe bonifikaty nie mogą być łączone. 

Przegłosowana przez radnych uchwała wejdzie w życie po 14 dniach od opublikowania jej w Dzienniku Urzędowym Województwa Łódzkiego.

źródło: UM Bełchatów/ KR

Może Cię zainteresować

dodaj komentarz